Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól szedtem be a fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól szedtem be a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok 19 eves vagyok es nemreg kezdtem el szedni fogamzásgátló tablettát . Mirabella márkájú.

A doktor azt mondta a menstruacio elso napján szedjem be es a patikába is ezt mondtak szoval igy is tettem, tegnap fogyott el a 21. Tabletta es most 7 napot ki kell hagynom es a 8. Napon ujra el kell kezdenem szedni a következő 21 tabit.

De nem ertek valamit. Az osztálytársam aki szinten szed azt mondja neki ebben a 7 napban szokott meg jonni de nekem meg a 7 napos szunet utan kene hogy meg jojjon... a 8. Napon . Most akkor jol szedtem be?



2020. jan. 10. 13:39
 1/5 anonim válasza:

Az első szemet kell bevenni a menstruáció első napján, ez nálad rendben volt.

A hét napos szünet után újra kezded, ahogy írtad is.

A megvonásos vérzés általában a szünet alatt jön meg, nem aznap, amikor újra kezded szedni.

2020. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szoval akkor az eredeti 29 napos ciklusombol 21 napos lett? Es egyebkent igazad van, volt ma kis verzesem, de nem gondoltam volna hogy ez az mert nekem volt pecsetelo verzesem kb ket hétig miutan el kezdtem szedni.
2020. jan. 10. 13:58
 3/5 anonim válasza:

A gyógyszer szedés ideje alatt nincsen ciklusod és irreleváns, hogy előtte 29 vagy 35 naponta jött meg.

Megvonásos vérzés van, ami általában a szünet ugyanazon napján jön meg, tehát 28 naponta.

És igen, az első gyógyszeres vérzés előbb jön, mint anélkül jönne.

2020. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A saját ciklusodat felejtsd el addig, míg a gyógyszert szeded. A tablettának pont az a lényege, hogy KIKAPCSOLJA a női nemi ciklust. Nincs ovuláció, nincs menzesz. Ami van, az megvonásos vérzés, ami a tabi kihagyása miatt jelentkezik. Ezért lehet vele kedved szerint tologatni is. És igen, az első ciklus így nyilván rövidebb lesz, de aztán pont 28 napos, mert mindig a szünet azonos napján fog megjönni.
2020. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lényegtelen ezelőtt mi volt mert a gyógyszer megváltoztatja a ciklusodat, idő mire a szervezeted megszokja így lehet köztes pecsételő vérzésed meg hasonlók, de be fog állni úgy hogy arra a 7 napos szünetre jöjjön meg (és ez igazából megvonásos vérzés)
2020. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!