Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Komoly kapcsolat esetén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolat esetén zavaró lehet az óvszer, mint védekezési módszer?

Figyelt kérdés
Óvszerrel kezdtünk el védekezni a barátommal, nem olyan régóta vagyunk együtt. Az első pár alkalommal egyértelmű volt, hogy ezt választottuk. Még nem merült fel, hogy kezdjek el fogamzásgátlót szedni. Még sosem szedtem, és bevallom őszintén, tartok tőle, mert a barátnőimtől sok rosszat hallottam róla. (Depresszió, elhízás, idegesség, libidó csökkenés stb.) Meg igazából taszít, hogy ekkora hormondózist adjak a szervezetemnek. Rendszeres a menstruációm, nincsenek bőrproblémáim, tudom, hogy ezek miatt is szokták ajánlani. A kérdés lényege, hogy szerintetek komoly kapcsolat esetén, főként férfi oldalról nézve, probléma lehet, ha nem szívesen szednék fogamzásgátlót?

2020. febr. 27. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem kb 1 év után már zavaró volt nő létemre, hogy nem nagyon lehetett spontán semmi, és mindig az óvszerrel kellett vacakolni. Megbeszéltem a párommal a dolgot, azt mondta neki mindegy, de ha engem zavar, keressünk más módot. Én tablettára váltottam, nekem kényelmesebb így és szerencsére mellékhatásai sincsenek, legalábbis nálam nem lettek.
2020. febr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez vhogy ffiak reszerol elvaras nekem speciel sose volt gond azzal h meg kell allni feltenni az ovszert. Elso baratomnal azert valtottunk megis fogamzasgatlora mert neki nem volt biztos a merevedese hamar lelankadt ha epp ovszer kerult ra. Latexre kicsit erzekeny vagyok de latexmentes gumival sose volt baj. Ellenben a tablettanak is voltak mellekhatasai es most a gyurunek is van amit hasznalok. Ezt a mostani baratommiatt kezdtem el aki mindenkepp bennem akart elmenni. Nem eroltette de folyamatosan mondogatta, hogy de jo lenne. Amikor meg kaptam idopontot h felirasaam visszakozott mert elolvasta mennyi mellekhatasa lehet es megijedt h az o kenyelme miatt esetleg en (vagy inkabbb mi ketten) szivom meg. Azota azt mondja legyen ami nekem a legjobb. Sajnos huvelygyuru mellett eddig ketszer volt candida 3 honapon belul,ez is lehetseges mellekhatas a libidocsokkenes, mellfeszules, fejfajas, hanyinger stb mellett.
2020. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk nem probléma! még 5 év után se!

Az elején kis tini fejjel bele mentem a fogamzásgátló szedésébe. kb 1 évig szedtem, sok mellékhatás jött ki rajtam. Hüvelyszárasság, havonta visszatérő hüvelyfertőzések és libidó csökkenés. Konkrétan 0 lett a libidóm!

Rengeteget szenvedtünk ez miatt mindketten, úgy hogy abba hagytam a szedését és minden helyre állt!! Nagyon megbántam hogy hagytam rábeszélni magam, kockáztatva ezzel az egészségemet.

Vissza tértünk a gumira, nem kényelmetlen neki mert jó méretet veszünk.

2020. febr. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nem volt gondom tartós kapcsolatban sem a gumival.

Akinek nincs stabil erekcoja azt megertem hogy odzkodik tőle

F

2020. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

20 évesen semmi problémám nem volt vele, utána majd 10 évig nem használtam, majd utána megint, és elment a kedvem az egész szextől miatta. Személy szerint sokkal kevesebb inger éri a farkamat, van hogy alig tudok elmenni, pedig próbáltam a legdrágább, legvékonyabb óvszereket is. Aki azt állítja nem érez különbséget, az hazudik és pont.

Az én párom sem szed tablettát(orvosilag nem javasolták, a spirált próbálta, de nem jött be neki), megbeszéltük hogy ha becsúszik egy gyerek akkor nem probléma, naptár módszer+ megszakítást alkalmazunk. A termékeny napokon csak orál. Akinek rendszeres és pontos ciklusa van ott ez simán működhet, persze nagy odafigyelés kell a férfi részéről, egy ismeretlennel nem szabad bevállalni.

42F

2020. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Koràbbi kapcsolataimban óvszer volt, bàr komolynak nem mondanàm őket, a max 10 hónap volt.

A most màr férjemmel kb 2x próbàltuk eleinte a gumit, ő semmit nem érzett, engem zavart, hagytuk... Rontotta az élményt. A fogamzàsgàtló nekem nem jött be, majd leszakadtak a melleim, annyira fàjtak tőle, libidó nulla. 3 félét is próbàltam mind kuka. Ràm nagyon rossz hatàsa volt a hormonos cuccoknak.

Megmaradtunk a pharmatexnél, néha megszakítàssal, néha nélküle. Bevàlt. 10 éve használjuk. Sokkal jobban szeretjük teljesen érezni egymàst, jobb, izgatóbb, intimebb az együttlét.

2020. febr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!