Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a legbiztosabb hormonme...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a legbiztosabb hormonmentes fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Ami nem az óvszer!

20 éves lány vagyok,és 16 éves korom óta vagyok együtt a barátommal. Viszonylag hamar kezdtük el a szexet, és azóta óvszerrel védekezünk, viszont elmondhatatlanul utáljuk... Tablettát nem szedhetek, ezáltal ugye a hormonos hüvely gyűrű is ki van csukva.

Néztem a méhszájsapkát, viszont állítólag nagyon nehéz felhelyezni (?) És én még tampont sem használok, tehát magamnak nem nagyon nyúlkálok fel (fura így leírva na mindegy ><)

Tapasztalat? Melyik a legkényelmesebb módszer?



2020. ápr. 19. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondják is pharmatexet az csak másik módszerrel kombinálva lehet mert önmagában nem elég hatásos.
2020. ápr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Utálni? Tizenévesen? Akkor húzzátok a fejetekre!
2020. ápr. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
2-es! Csinaltad mar oveszerban? Alig van meg az erzes meg az intimitás érzése, persze hogy sokan utaljak
2020. ápr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Hát, egyrészt az sem mindegy milyen gumit használtok. Szerintem a piros durexnél jobb nincs. Létezik un. Naptár Módszer, aminek a lényege az, hogy a peteérés hetében nem szabad szeretkezni, ehhez viszont ugyebár naptárban ezt számon kell tartani, innen van a neve, ennek a hatékonysága kb 8O%. Emelett esetlegesen még spermicid réz-spirál felhelyezése jöhet szóba, amely eljárás ugyan kellemetlen, és kb 1 hétig fáj, de utána 5 évig jó.
2020. ápr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nincs túl sok jobb megoldás. Esetleg a hormonmentes spirál marad még,azt a nőgyógyász teszi fel.

A hátránya az,hogy fáj amikor felteszik,illetve utána lehet,hogy erősebb lesz a menstruáció. Persze ez sem 100%-os, én ezt is inkább megszakítással használnám.

A Pharmatexről nagyon sok rosszat olvastam, inkább ne.

Az óvszernek az az előnye,hogy ha kiszakad azt észreveszitek,így ott van még a sürgősségi tabletta "második védvonalnak", míg a többi védekezési módszernél nem,így szerintem ez a legpraktikusabb, "legkényelmesebb" módszer.

2020. ápr. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hormonmentes spiralom van, beleelvezessel hasznaljuk, hisz azert van, korulmenyes a felrakas, de utana 5 evig nincs gond, evente egyszer amikor ugyis megyek.szuresrr, ellenorzik.
2020. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Pharmatex mellett lett a tesom terhes, ugyhogy szerintem azt gyorsan zard ki.

Gumi mellett nem sok hormonmentes dolog letezik, szabad tudni miert nem szedhetsz fogamzasgatlot?

2020. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!