Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek- e terhes fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek- e terhes fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
3 hónapja szedem a fogamzásgátlómat, minden nap becsületesen bevettem a bogyókat azonos időben. Mivel azt mondják sokan, hogy az első 3 hónapban állnak be a hormonok, így a párommal mindig megszakításosan csináltuk, szóval soha nem ment el bennem. A 7 napos gyógyszermentes szünetben mindig jelentkezik a vérzés. Viszont az utóbbi pár hétben folyamatosan szédülök és nagyon sokszor van hányingerem ami intő jele lehet a terhességnek. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2020. ápr. 28. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Teherbe vágtak téged is.
2020. ápr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne megcsinálni 2-3 terhességi tesztet. Azok kimutatják a legalább 2 hetes terhességet és nem kell találgatni. Fogamzásgátló mellett is lehet valaki terhes, de nagyon kicsi az esélye ha jól szeded.
2020. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztet! Ezenkívül a fogamzásgátló is okozhat szédülést és hányingert. Szerintem ezekkel a tünetekkel keresd meg az orvosod, mert lehet, hogy nem a megfelelő hormont szeded. Voltak vizsgálatok, mielőtt elkezdted szedni?
2020. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, vért vettek mielőtt felírták volna a gyógyszert. Rendben, szerintem fogok tesztet csinálni, csak nagyon meglepődnék ha gyógyszer mellett úgy hogy soha nem ment el bennem a barátom, terhes lennék. Tudom hogy azt mondják az előváladéktól is teherbe lehet esni, dehát ezért szedem a tablettát!
2020. ápr. 28. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha rendesen szedted a készítményt, az előírtaknak megfelelően, hasmenés/hányás egyéb felszívódást akadályozó tényező (pl. antibaktérium) nem blokkolta a hatóanyag felszívódását akkor NEM vagy terhes nyugi.

Azért remélem a megszakításos "védekezést" csak az első teljes levél végig szedését követően kezdtétek el és addig csak óvszer.

Ha nagyon aggódsz akkor csinálhatsz egy tesztet. Ha már a hányinger, émelygés jelentkezik akkor a teszt is kimutatja (kivéve ha a készítmény a progeszteron szintet csökkenti).

2020. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban párszor menet a hasam, de az összes alkalommal bőven 10 órára a tabletta bevételétől. És a második levél felétől csináltuk először óvszer nélkül, és akkor sem ment el bennem soha a párom.
2020. máj. 3. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi tünetek még általában nem jelentkeznek a terhesség elején. De azért tesztet csinálj nyugodtan, legalább biztos vagy benne. De nagyon nagyon kicsi az esély
2020. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végül hogy alakult?
2020. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a gyerek neve?
2023. aug. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!