Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium+spermicid?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium+spermicid?

Figyelt kérdés

Lányok segítsetek! Egy 19 éves lassan 2 éves kapcsoltban élő lány vagyok, és hormontartalmú hüvelygyűrűvel védekezek már fél éve. Előtte egy évig tablettát szedtem.

Ilyen “kevés” idő elteltével eljött az a pillanat, hogy nincs libidóm, és nem érzem már jól magam a saját bőrömbe..

Szeretném abba hagyni, de még fiatal vagyok ahhoz, hogy csakúgy teherbe essek..

Szeretném kikérni a véleményetek arról, hogy a pesszárium+spermicid féle fogamzasgatlasi módszer mennyire lehet hatékony helyes használat mellet?

Válaszokat előre is koszonom!



2020. jún. 1. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Ha már úgyis szex előtt kell felhelyezni, akkor ennyi erővel óvszert is használhattok, és akkor így nem kell spermiciddel szórakozni meg akrobatamutatványokat tenni a felhelyezéshez. Személy szerint én a (hormonmentes) spirált vagy rézgyöngyöt javasolnám, ugyan azt a nőgyógyász helyezi fel, de cserébe sosem kell a védekezésen gondolkodni és az éves szűréseken ellenőrzi a doki úgyis, hogy minden rendben van-e vele.

2020. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kettő együtt eléggé biztonságos, ha betartod a használat szabályait. Az előnye, hogy több órán keresztül bent lehet, és akár több menetet is kibír. Tehát nem muszáj közvetlenül a szex előtt feltenni, hanem lehet akkor, mielőtt találkoztok. Így nem rontja el a hangulatot, hogy foglalkozni kell vele.


Szerintem sokan túlbecsülik, hogy mennyire illúzió romboló spontán szexnél. Ha már van egy kis gyakorlatod, 1 perc feltenni és levenni. Egy hosszú kapcsolatban szerintem abszolút megszokható, és nem csökkenti a vágyat, de ez személyiség függő is.


Ha még biztonságosabbá szeretnéd tenni, a termékeny napokon alkalmazzatok megszakítást is ezek mellett.

2020. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megszakítást mindenképp alkalmaznánk, mivel túl sokszor jártam úgy, hogy eltolta a pH-m a férfi váladéka szóval, úgy gondolom, hogy így tényleg biztonságos lenne:)
2020. jún. 1. 18:49
 4/4 anonim válasza:
100%
Én Caya pesszáriumot használok 2 éve, a hozzátartozó géllel, többnyire megszakítással, eddig nem volt gond. Ennél nem kell várni, viszont feltétel után 20 perccel bele kell vágni, mert elfolyósodik a gél. Persze lehet spontán is, de kell utána lőni még gélt a biztonság kedvéért. Nekünk egyáltalán nem olyan kellemetlen, mint az óvszer, 1-esnek mondom, a férfinak is jobb, meg amúgy nekem is, mert néha picit jobban is stimulál odabent. Előjáték után, közben simán megoldom már a felhelyezést. A hátránya hogy utána 6órán át fent kell hagyni, ami mondjuk napközben nekem annyira nem jó.. de nem mindenkit zavar. Éjszaka sima ügy, reggel első dolgom levenni és elmosni. Egy tipp, ha érzékenyebb vagy, a hormonmentes webshopról a zöld csomagolású gélt javaslom, engem a fehér-lila picit irritált, de azért azt is el tudtam használni.
2020. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!