Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek mi a véleménye a spirál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye a spirál fogamzásgátlórol?

Figyelt kérdés
Át esstem egy szüplésen és egy vetélésen. Nem szeretnék többé teherbe esni. Fogamzásgátló tablettát szedtem de sajnos volt egy alkalom hogy el felejtettem és így lett a második terhességem és elvetéltem. Ezért nem szeretnék újra ilyenen át essni.
2020. jún. 14. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokan használják, én speciel nem használnám. Bármikor elmozdulhat, így úgy eshetsz teherbe, hogy még csak nem is nem tudsz róla. Na és akkor úgy vegyék le, hogy közben terhes vagy... Nyilván ha tablettát szedsz, ott a következő nap rájössz, hogy nem vetted be, mert hiányzik egy szem. Egyébként ha kihagyott tablettánál úgy jársz el, ahogy a betegtájékoztató írja, akkor nem nagyon értem, hogy lehet teherbe esni, de mindegy. A te történeted, te tudod.

Amúgy ezen kívül a legbiztonságosabb, amit ezen kívül tartok, az az óvszer. Azt nem lehet elfelejteni felhúzni, max. szándékosan, illetve ha rendeltetésszerűen használják, nem fog kiszakadni. Ha netán mégis, még mindig ott az esemény utáni tabletta. És ugye hormonális hatása sincs a szervezetre.

Minden más fogamzásgátlási módszer vagy hormonális, vagy én nem tartom biztonságosnak.

Én hosszú évek óta szedek tablettát, nálam is előfordult már, hogy véletlenül kihagytam szemet, de másnap az előző napival együtt pótoltam, ahogy kell, kiegészítő védekezést alkalmaztam és nem lettem így terhes. Óvszer sem szakadt ki még soha, pedig jó néhány évig védekeztem azzal is. Úgyhogy én ebben a kettőben bízom. Másnál nem tudhatod, hogy mikor mozdul el, hogy mozdul el, megfelelő-e a felhelyezés, így még csak tenni sem tudsz egy esetleges terhesség megelőzése érdekében.

2020. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még a fogamzásgátló injekciórol hallottam.
2020. jún. 14. 17:07
 3/6 anonim válasza:
Van beültethető is. 5 évig hatásos és az egyik legmegbízhatóbb/legbiztosabb. Persze az is hormonális, de a tabletta meg az injekció is.
2020. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha többé nem szeretnél teherbe esni el is köttetheted magad.
2020. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
20 évesen az elkötetés nem hiszem hogy lehetséges.
2020. jún. 14. 19:48
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem legjobb döntésem volt felrakatni, hormonmentes van
2020. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!