Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiszakadt az óvszer, és 15...

Kiszakadt az óvszer, és 15 órára rá vettem be Escapelle nevű sürgősségi fogamzásgátló tablettát. Jó ötlet lenne felhelyeztetni egy spirált? (iud)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírom mi a helyzet. 18 éves vagyok, és egy éve élek nemi életet a barátommal. Mindig óvszerrel védekeztünk, eddig egyszer sem volt baj belőle. Minden alkalommal le is ellenőriztük. Tegnap azonban elszakadt, ami sosem fordult még elő velünk. Nem vettük aktus közben észre, szóval megtörtént a legnagyobb baj. Feltételezzük, hogy a síkosító miatt volt. Olvastuk, hogy az olajos síkosítók csökkenthetik az óvszer hatását, gyengíthetik az anyagot. Emiatt figyeltünk rá, hogy vízbázisú legyen + még az óvszerrel megegyező márka is. (durex) Azért gondoljuk, hogy ez lehetett az oka, mert utána teszteltünk, és a síkosított gumi kevesebb mint egy perc alatt elszakadt, ha vizet engedtünk bele... Mikor tudjuk, hogy milyen ellenállóak normál esetben.

Szóval, rövid sokk után megbeszéltük, hogy másnap kora reggel megyünk is nőgyógyászhoz és iratunk fel gyógyszert. Meg is történt, 15 órával az esemény után vettem be egy escapellet.

Nemrég ért véget a ciklusom, pontosan 5 napja. Szóval a peteérés elvileg még jópár nap, főleg hogy hosszabbak a ciklusaim, mint 28 nap. Persze tudom, ez nem annyira jelentős, de azer az esélyt talán még is csökkenti.

Ezzel együtt és a fogamzásgátló tabival együtt mennyi esély maradt a teherbeesésre?

Nagyon nem szeretnék még gyereket.

Olvastam erről a spirálról, hogy az is hatásos, sőt hatásosabb, mint a tabletta. Fel kéne rakatnom?



2019. jan. 2. 09:36
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Először használtuk a síkosítot, pedig már régebb óta megvolt, csak most gondoltuk kipróbáljuk. Szóval szinte biztos hogy emiatt történt a baleset. Vigyázzatok ezzel!!!
2019. jan. 2. 09:39
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmi baj nem volt nálunk azzal a síkosítóval, szerintem jó védekezés a gumi, de persze más is van, a te korodban talán inkább a tabletta ajánlott és nem a spirál.
2019. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
17%
hu bszki, a baratnom is pont igy lett terhes.
2019. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Tudom, a spirált nem is állandó védekezésként rakatnám fel, csupán hogy a teherbeesés lehetőséget most a legminimálisabbra csökkentsem. Azt írják neten, hogy arra is használható. De jóóó, akkor nektek szerencsétek volt, vagy csak nekünk volt nagyon-nagyon nem szerencsénk a síkosítóval.:(
2019. jan. 2. 09:52
 5/28 A kérdező kommentje:
3-mas, tényleg? Ne szórakozz, tényleg? Ő mikor vette be az eseményutáni tablettát?
2019. jan. 2. 09:53
 6/28 anonim válasza:
20%
vicceltem. 3-as
2019. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Huh, akkor jó. Ne ijesztegess, így is eléggé kétségbe vagyok esve.
2019. jan. 2. 10:12
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván csak szórakozik veled a 3-as válaszoló, száz kilométerről látszik, hogy kamu, amit írt. Divat itt a terhességtől parázókat izélgetni.


Mivel elég hamar bevetted a tablettát, nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy terhes legyél. Semmilyen fogamzásgátló módszer sem véd 100%-ban, de attól még elég hatékonyak. Úgy tudom, hogy a spirál ebben az életkorban nem ajánlott. Lehet, hogy egy hajszálnyival jobb, mint a tabletta, csak sajnos kockázatai is vannak. Az orvosoddal kéne megbeszélned a dolgot.

2019. jan. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Jó nagy adag hormont vettél be,ilyenkor egyáltalán nem ajánlott egyéb hormontartalmú készítmény használata.

Először meg kell várni,hogy rendesen visszaálljon a menstruációd.Tehát a gyógyszer bevétele utáni első alkalmat,aztán meglátod,hogy hogyan tovább,bár én a hormonális védekezési módokat nagyon nem preferálom.

Egyébként a síkosítóval nálunk sem volt soha probléma.

2019. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy még nem voltam nőgyógyásznál, soha. Tudom, kéne...olvastam a kockázatokról is. De én csak kevés időre rakatnám be. Bár nem is tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e ezt az egész procedúrát pár nap alatt elintézni, még az esetleges beágyazódás előtt.
2019. jan. 2. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!