Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Beszedhetek szünet nélkül 2...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszedhetek szünet nélkül 2 havi fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pont akkor jönne meg a menzeszem amikor utazok nyaralni, akkor lenne a 7napos szünet. Lehetséges az, hogy egymás után beszedem a 2 havi gyógyszert szünet nélkül? Belara fogamzásgátlót szedek.

2020. jún. 18. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

olvasd el a leírását biccs plíz. abban benne szokott lenni, hogy lehet-e ilyet csinálni az adott gyógyszerrel (általában igen). de ha nem vagy benne biztos, kérdezd meg a nőgyógyászod.


egyébként én pl intimkelyhet használok, ami szó szerint egy csoda, legutóbbi tengerpartos nyaraláson végig megvolt, de ezzen nó para, gond nélkül lehettem végig a vízben. annyi, hogy tényleg olvass utána, hogy milyen lenne neked való, ha erre adod a fejed, ne csak random vásárolj. (facebookon keress rá, van egy nagyobb fb csop tanácsokkal)

2020. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem ajánlott.
2020. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van intimkelyhem (merula amit szeretek használni) meg mosibetétezek. Azért szeretném most eltolni a menzeszem mert akkor nagyon görcsölök napokig amin a fájdalom csillapítók se segítenek sajnos. Nem a vérzés zavarna hanem a fájdalom és az ezzel járó levertség, rossz hangulat... :/
2020. jún. 18. 22:06
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha késleltetni akarja a menstruációját


Még ha nem is ajánlott, azzal, hogy a tablettamentes időszak helyett közvetlenül folytatja a következő Belara cikluscsomagot, lehetséges a menstruációjának (megvonásos vérzés) a késleltetése egészen a második levél végéig. A második cikluscsomag szedése során előfordulhat pecsételő vérzés (vércseppek vagy vérfoltok) vagy áttöréses vérzés. A következő szokásos hétnapos tablettamentes időszak után folytassa a soron következő cikluscsomag szedését.


Kérhet tanácsot kezelőorvosától mielőtt a menstruációja késleltetése mellett döntene.



Ez áll a betegtájékoztatóban. Lehet nem lenne sok értelme késleltetni ha így meg bármikor lehet áttöréses vérzés, pecsételés... :/

2020. jún. 18. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, mondjuk nem valószínű, hogy akkor olyan mértékű vérzés lenne ez a pecsételés, mint alapesetben menstruációkor,így gondolom a fájdalom is enyhébb lenne. szóval ha tényleg nagyon görcsölsz, lehet érdemes tenni vele egy próbát.


és feleslegesen próbáltam akkor "téríteni" :D nekem is merulám van, ráadásul nagyon szerencsés vagyok, nekem ő mulasztotta el a görcsöket, mióta használom, sokkal kevésbé fájdalmas. de tudom, hogy nem mindenkinek működik így. mindenesetre bárhogy is döntesz, szurkolok, hogy ne zavarjon bele a nyaralásba :)

2020. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem mulassza el nekem sajnos pedig nagyon szeretem, már van egy fekete meg egy rózsaszín belőle. Átgondolom még, hogy melyik megoldás lenne a legmegfelelőbb. Köszönöm a válaszod. :)
2020. jún. 18. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha guglizol arra a szóra, hogy megvonásos, akkor sok orvosi cikket fogsz találni, amelyek megírják, hogy a szünetnek nincs valóságos egészségügyi értelme, hanem pszichológiai oka van. Lehet folyamatosan szedni a fogamzásgátlót, nincs hátránya.

Tegnap volt ugyanez a kérdés, a 10-11 válaszomat olvasd: https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..

2020. jún. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Szedd egy héttel tovább aztán hagyj ki.
2020. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!