Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 72 órás tabletta mit csinál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 72 órás tabletta mit csinál a szervezetben, hogyan akadályozza meg a terhességet?

Figyelt kérdés

Elmagyarázná nekem valaki? :)

Azt tudom, hogy jó sok hormon van benne, meg okozhat pl. rosszullétet is meg össze-vissza jön meg tőle, de hogy pontosan mit csinál a szervezetben, azt nem.

Csak kíváncsiságból kérdeztem, mert érdekel a dolog.

Még szűz vagyok!

16/L


2010. aug. 1. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Abszolút segítő szándékkal mondom: szerintem google-on keress rá. Ott értelmes választ is találsz.
2010. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát kajak az lesz...pedig nem kérdeztem komplikált dolgot
2010. aug. 1. 20:10
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

www.contraception-esc.com/powerpoint/HS3-Veszpremi.ppt


5. dia

2010. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszi a powerpointot, csak a felét nem tudtam értelmezni azoknak a szavaknak

amúgy én azt hallottam, hogy a tabi hatóanyaga szétmarja a megtermékenyült petesejtet és a méh nyálkahártyáját

2010. aug. 1. 20:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem engedi hogy megtapadjon a megtermékenyitett petesejt
2010. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Amit hallottál, az tuti hülyeség:)

Ami a diában áll:

- akadályozza a peteérést, a tüszőrepedést, a spemiumok mozgását, a megtermékenyítést, a megtermékenyített petesejt fejlődését a kürtben és a "szállítását", a méhben a beágyazódás előtti fejlődést, a beágyazódást, a méhnyálkahártya receptorokat (ennek nem tudom mi a jelentősége pontosan), a beágyazódást, a sárgatest működését és a trhességi hormon iránti érzékenységét.


Ha vmit rosszul írtam bocsi:)

2010. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsókám, amit te idemásoltál, az a sima fogamzásgátló tabletta hatása, vagyis hülyeség.

a 72 órás úgy működik, hogy a már megtermékenyített petét nem engedi beágyazódni. már ha működik. ha nem, akkor megtapad a pete és már csak abortusszal lehet megszakítani a terhességet.

2010. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"utolsókám": A ppt-t írtam le érthetőbben. Ott sürgősségi fogamzásgátlót ír, és nem úgynéz ki, mintha hülyék írták volna.

De akkor biztos neked van igazad...

2010. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy neked még senki sem mondta el, hogy ami az interneten van, annak a 90%-a áltudományos. könyörgöm, a 72 órás nem a peteérést akadályozza meg nem is a spermiumok mozgását! szedtél te már napi foggátlót? nem hiszem, mert akkor tudnád, hogy ezek arra jellemzőek, nem a 72 órásra. ne nyelj be minden hülyeséget, amit eléd raknak!
2010. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert egy gyakorikerdesek.hu oldalon névtelenül írogató embernek hinnem kellene, ugye?

De köszönöm szépen, hogy felhívtad erre a figyelmem. Majd ha lesz időm utánanézek tudományos könyvekben.

2010. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!