Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni a tablettát, kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés

FOgamzásgátlót szedek már évek óta. Sose történt még ilyen , de 1 szem sajnos totálisan kimaradt, a betegtájékoztató szerint beszedtem, amint lehetőségem volt rá. ( Ez a harmadik hét első napján történt). Azzal kapcsolatban vagyok bizonytalan hogy kell-e kiegészítő védekezést használnom?

Ezt írja a betegtájékoztató:



1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egyidejű bevételét jelenti. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A zöld, placebo tabletták szedése helyett haladéktalanul kezdje el a következő csomag szedését (így az Ön fix kezdőnapja megváltozik). A placebo tablettákat dobja ki. Valószínűleg valódi megvonásos vérzése csak a második csomag szedésének a végén, a zöld placebo tabletták szedése idején várható, de enyhe vérzés vagy menstruációszerű vérzés a második csomag szedése közben is jelentkezhet.

2. Abba is hagyhatja a megkezdett csomagban található aktív, fehér tabletták szedését, és azonnal folytathatja a 4 zöld placebo tabletta szedésével (jegyezze fel, hogy a placebo-időszak előtt melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 4 napnál rövidebb ideig alkalmazza a placebo tablettát.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.



Az utolsó mondat alapján , én úgy értelmezem, nem szükséges kiegészítő védekezés. jól gondolom?


2020. jún. 29. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlott a gumi.
2020. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfejtettem irni, hogy 6 nap telt el, es azota mindet bevettem idoben
2020. jún. 29. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább védekezz, a tabletta egy egész hónap alatt hat.
2020. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hogy erted hogy egy egesz honap alatt hat?
2020. jún. 29. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!