Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz, hogy már vény nélkül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy már vény nélkül lehet esemény utáni tablettát venni?

Figyelt kérdés
[link]
2020. szept. 1. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Eddig is vehettél esemény utáni tablettát vény nélkül, hiszen azt 72 órán belül be kell venni. 72 óra alatt Magyarországon el sem jutsz orvoshoz, hogy felirasd.
2020. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehol, az összes esemény utáni tabletta vényköteles... vannak nonstop klinikák ahova bármikor be lehet menni receptért. Itt a megyénkénti listájuk:

[link]


A cikk csak egy bizonyos típusú készítményre vonatkozik és nem 72 órás, de várjuk meg amíg a szabályozás ténylegesen meg is jelenik (az a biztos pont).

2020. szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%
Igen viszont a gyakorlatban úgy működik, hogy bemész a patikába, megkapod és majd később abba a hónapban mielőtt leadják, beviszed a receptet. Tehát az ilyeneket recept nélkül is kiadják "bizalom" alapon. Fogamzásgátlót is adnak ki így. Főleg, hogy orvoshoz időpontot kérni, lehet 3 hét múlva tudsz menni, de az már későb...stb. Szóval ezzel nem fogják azt mondani, hogy bocs nem adom ki. :).
2020. szept. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Én úgyy tudom bemész az ügyeletre vagy felhivod a nőgyógyászt és ő kiírja, biztos hogy csak ugy nem fogják a kezedbe nyomni hogy nesze itt van. Mellesleg ügyeletre vagy a háziorvoshoz igenis könnyű bejutni. Nálunk a nőgyógyászhoz is egyszerű, csak bemész, szólsz a portán (nálunk nem kell időpont meg semmi) felmész és kiváros a sorod. Persze a a járvány miatt most bonyolultabb a helyzet de mikor gyógyszert kellett iratnom akkor is egyből felvették a telefont. Nem olyan lehetetlen dolog id{ben feliratni csak nem szabad azzal szórakozni hogy ráérek még. Amugy meg nálunk otthon az orvosi ügyeletben amugy is mindig nőgyógyász van XD
2020. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok, mert dolgozok, nem érted? Reggeltől estig, csak aludni voltam otthon.
2020. szept. 2. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Telefon? Szünet? A gyógyszerért úgy is be kell majd menned
2020. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Másik városban hova telefonáljak? Szünetem meg annyi van, h a patikába talán be tudok ugrani.
2020. szept. 2. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Mi az hogy hova telefonálj? A saját orvosod számát csak tudod nem? Mi köze van a telefonnak ahhoz hogy melyik városban vagy, mikor úgy is ereceptet írnak? Vagy még sose jártál nőgyógyásznál?
2020. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldottam ok, nem kell a hiszti.
2020. szept. 2. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!