Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Be vegyem majd az elfelejtett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Be vegyem majd az elfelejtett szemet vagy sem?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban (önhibámon kívül) egy nappal később tudtam elkezdeni a tabim szedését (belara), tehát 8 nap szünetet tartottam 7 helyett. A kérdésem az hogy azt az egy szemet bevegyem a levél végén hogy meglegyen a 21 nap vagy ne? Azért volna kényelmetlen mert már megszoktam hogy 3 éve mindig ugyanazon a napon kezdem szedni, de így akkor egy nappal előrébb tolódna.
2010. aug. 6. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A tablettához mellékelnek egy kis tájékoztatót, amiben le van írva, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha elfelejtetted, vagy nem tudtad bevenni a gyógyszert. Igen, be kell venni elvileg, de olvasd el inkább a tájékoztatót. A 7 nap helyett 8 napnak semmi értelme nem volt, mert ilyenkor elvileg azonnal be kell venni az elfelejtett tablettát, a következőt pedig szokásos időben bevenni, viszont ilyenkor nincs megszakítás.
2010. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem volt érthető a kérdésem. Nem direkt tartottam 8 nap szünetet hanem azért mert nem jutottam hozzá időben a gyógyszeremhez, hanem csak másnap amikor már nem lett volna értelme pótolni. A tájékoztatót természetesen elolvastam de az én esetemre nincsen benne válasz a problémára.
2010. aug. 8. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a hónapod így is úgy is el volt rontva, de 2 dolgot tehetsz:

1. beveszer mind a 21 szemet, és nem 7, hanem 6 nap szünetet tartasz (előre hozos egy nappal a beszedés napját)

2. nem veszed be azt az egy szemet.

Kiegészítő védekezés mg úgyis kell

2010. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!