Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek ez baj? Én vagyok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez baj? Én vagyok túl hisztis? Ez szakító ok?

Figyelt kérdés

A barátom összes eddigi barátnője (6) fogamzásgátló tablettát/hüvelygyűrűt/hormonos spirált használt. Szóval hozzá van szokva a teljes szabadsághoz.

Nekem ő volt az első kapcsolatom, így semmit nem szedtem eddig. Mivel neki jobb lenne gumi nélkül elkezdtem utánaolvasni a lehetőségeknek, de borzalmas dolgokat láttam, és igazából sose volt nőgyógyászati problémám, a menzeszem meg tűpontos, így nagyon nem szeretném magam hormonokkal tömni.

Fiatal felnőttként szerintetek én parázom túl? Simán tabit kéne íratnom és szednem? Igaza van mindenkinek a környezetemben, hogy ez a normális? Én nagyon nem szeretném, de terhes se akarok lenni és nem szeretném, hogy rámenjen a kapcsolatunk erre. Nekem tökéletesen megfelel a gumi, persze megértem, hogy egy férfinek kényelmetlen lehet, de az egészségem kockáztatása nem egy vonzó opció.

Ti erről mit gondoltok? Testvérem nincs, anyukám kis koromban halt meg, sajnos vele nem tudok ilyenekről így beszélni. Apukám meg nyilván nem tudna segíteni. Nőgyógyász véleménye, meg az, hogy szedjek csak tabit, mert ő nem kiváncsi még egy abortuszra. Mindig védekezünk gumival!

Fiatalok nálatok mi a helyzet a védekezéssel kapcsolatban? Illetve idősebb/tapasztaltabb hölgyek/urak véleménye is érdekel! Minden normális válasz hasznos lenne!

Nagyon szépen köszönöm előre is!



2020. nov. 4. 11:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
95%
Férfi vagyok, az egyik exem 4 évig szedte, és erős libidó csökkenéshez vezetett nála, más problémát nem okozott. A jelenlegi párommal is gondolkodunk rajta, de ő addig olvasgatott utána amíg úgy döntött hogy inkább nem.
2020. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
87%

Én amondó vagyok, hogyha egy pasi nem tudja elfogadni, hogy a nőnek kellemetlenséggel járhat a gyógyszer, akkor azt a srácot úgy kell kib@szni mint macskát sz@rni.


A hormonális fogamzásgátlás csakis a te döntésed lehet, senki se kényszeríthet rá. Van akinek jót tesz (pl. beáll a menszesze, nem görcsöl), de van akinek rámegy a mentális egészsége. Van aki szorongani kezd tőle úgy, hogy addigi életébe sose volt ilyen problémája, és van aki hízik és ettől elmegy az önbizalma. Én amondó vagyok, hogy amíg van bármi kétséged (és ennek eloszlatását ne a pasid csinálja), addig ne kezdj bele.

Én személy szerint utáltam amit tett velem a fogamzásgátló, habár volt pozitív hatása is. Ennek ellenére összességében dühös vagyok rá, és nem kellett volna belemenjek. Nőgyógyász persze mindig azt fogja mondani, hogy állj rá, mert nekik fizetik, hogy promotálják a gyógyszerüket.

2020. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
6%

Ez csúnyán fog hangzani, de ami nekem biztos hogy nem opció az a gumi egy hosszútávú kapcsolatban. Hogy mit akarsz ehelyett azt pedig döntsd el te, mert nem nekem rakják fel vagy szedem be.

Én a barátnőmmel naptáros és megszakításos módszerrel védekezek most és azzal sincs semmi probléma, ha értelmesen használja az ember.

2020. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
91%
szerintem a fogamzásgátló méreg én tuti nem szedném ha csak orvosilag nem muszáj valamiért
2020. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem szedett, nőgyógyászati problémák és hormonális gondok is lettek, nem biztos, hogy csak attól. De biztosan közrejátszott benne. Én sosem szerettem volna vele, ha tudom hogy ez lesz a vége.
2020. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mert pont ennyi agya van, ezért illetek össze.
2020. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
# 8 vagyok, a válasz #6nak szólt
2020. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátlók nem két hét,de nem is két hónap után fejtik ki a negatív hatásukat.

Ez egyén függő. De beavatkozni a természetes hormon háztartásba.

2020. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló:

És te ezt hogy viseled? Vagy mi erről a véleményed? Te ezt elfogadod simán? Nem probléma? Így is olyan jó a kapcsolatotok meg a szex, hogy nem zavar?


2. Köszi a béna viccet...


3. Nagyon sajnálom, hogy így jártál. Valójában nekem is olyan gyógyszer promotáló érzésem volt az orvosnál. Alig kérdezett meg magyarázott, amint megtudta, hogy végre élek nemi életet jött az írok fel fogamzásgátló tablettát, még említést tett a hüvelygyűrűről és ennyi. Emiatt is kérdezek itt, bármennyire is fura, úgy érzem az orvos nem ad megfelelő tájékoztatást. Magánorvoshoz meg sajnos nincs lehetőségem menni.


4. Egyrészt kedves, hogy legalább abba nem szólsz bele, mit válasszon a párod, de szerintem egy segítségnyújtás, együttes átgondolás sokat segíthet. Ezt én is hiányolom. A párom közölte, hogy hát a gumi nem jó stb., szedjek tabit, vagy valami. Aztán amikor beszélni akarok vele jön a lerázás, hogy oldjam meg és válasszak szépen ő elfogadja. Csak gumit ne használjunk... Nekem pl. ez borzalmasan esik, hiába nekem kell döntenem azért beszélhetnénk erről, mert nem pez cukorkát eszegetnék a kedvéért.


5. Igen, emiatt félek nagyon. Egyre több dolog derül ki róla és egyre kevesebb fiatal szedi világszinten, az óvszereladás pedig növekszik. Valószínűleg nem véletlenül.


6. Nem mindig van tünet szedés alatt. Sokszor a lerakás pillanatában jönnek a problémák. Örüljön neki, hogy a barátnőd jól van. Sok tini kezdi el szedni 2 hét után is, mert nem vagyunk tájékoztatva arról, hogy mikkel jár. Én eddig a spirál, gyűrű stb. létezéséről sem tudtam, hiába tartom magam tájékozottnak úgy általánosságban.


7. Ezek nagyon gyakori problémák, valahogy mégsem beszélnek erről az orvosok. Nyomatják a hormonális fogamzásgátlást és rengeteg nő egészsége bánja aztán. Jó olvasni, hogy azért vannak, akik nem várják el a fogamzásgátló használatát. Sajnálom, hogy így járt a feleséged. Ezekről is kéne tanítani, meg felvilágosítani a fiatalokat, nem csak a tiszta bőr és a pontos menzesz előnyeiről.


8-9. Ne ugorjunk egymásnak. Ha nekik ez megfelelő védekezzenek tabival.

2020. nov. 4. 11:52
 10/62 A kérdező kommentje:
10. Ebben teljesen egyet kell érteném az olvasottak alapján.
2020. nov. 4. 11:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!