Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bármelyik nőgyógyászhoz mehetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bármelyik nőgyógyászhoz mehetek?

Figyelt kérdés
Sosem voltam még nőgyógyásznál, és most el szeretnék menni fogamzásgátlót felíratni. Azért szeretnék itt segítséget kérni, mert édesanyámtól sajnos nem tudok. Szolnoki vagyok, és lehetőleg az sztk-ba szeretnék menni. Ilyenkor én dönthetem el, hogy melyik orvoshoz szeretnék menni? Ezt az időpontkérésnél kell mondanom? Mennyire garantált, hogy ahhoz az orvoshoz kapok időpontot? (dr. Báni Ferenc) A doktor úrnak van magánrendelése is, de ha lehet, nem szeretnék fizetni, valamint a honlapján nem találtam árlistát. Tudna valaki segíteni ezzel kapcsolatban? Ha kérek, ad igazolást esetleg? A vírushelyzetben ugyanúgy fogadnak? Itt kell fizetnem valamiért? Ezen kívül ha valakinek van tapasztalata a Báni doktorral kapcsolatban, vagy csak leírná nekem, hogy hogyan zajlik a vizsgálat, azért is hálás lennék.

2020. dec. 26. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én fővárosi vagyok, leírom, hogy működik az én kerületemben: Lehetett választani az orvosok közül, ebben az esetben mondod, hogy xy-hoz szeretnél időpontot kérni, de nem jártál még nála korábban.


Azt nem értem, hogy milyen igazolásra gondolsz? Én mostanában is jártam nőgyógyásznál, fogadnak, annyi, hogy jó ideje csak időponttal lehet menni. Időpontot telefonon kell kérni, elvileg nem engednek be az SZTK-ba csak emiatt. (Orvostól kijövet lehet persze a recepción.)


SZTK-ban ritkán kell fizetni. (Nekem anno volt, hogy csináltattam olyan tenyésztést, ami jó pár nemi betegséget szűr, az fizetős volt.) Lényegtelen, hogy van-e magánrendelése (szinte minden dokinak van), ha az SZTK-ban mész hozzá, nem kell, ha a magánrendelésére, ott igen.


Fogamzásgátlót nemrég írt fel nekem a doki, vérvételre kell menni (SZTK-n belül), ill. volt fizetős része is, egy másik vérvétel, magánlaborban, ahol több mutációra szűrnek (trombózishajlam). Ez 20 ezer Ft volt. Ha nem voltál még soha nőgyógyásznál, szerintem alaposan meg is fog vizsgálni.


Az általad említett dokit nem ismerem, és biztos azért nem mindenhol úgy van, ahogy leírtam, de remélem, azért tudtam segíteni!

2020. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általánosan az orvosoknak megvan egy bizonyos betegszám, amennyi hozzájuk jár. Fel kell hívni és ott megmondják beleférsz e. Ha nem, kénytelen vagy mást keresni. Nálunk először vértesztet csinálnak, nem e vagy vérrögösödésre hajlamos, mert ha igen, a tabletta okozhat gondokat. Ezen kívül ha most látogatsz meg először nőgyógyászt elképzelhető, hogy egy általános vizsgálatot is elvégez ami abból áll, hogy megvizsgálja nincs e deformitás a hüvelyben és mellekben, esetleg törletet is vesz laborvizsgálathoz, azonban ez a vizsgálat és a vérvizsgálat is az orvos lelkiismeretességén múlik, van aki csak simán felírja a tablettát.
2020. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Mindenképpen szeretném a lehető legkörültekintőbben kivizsgáltatni magam. A trombózishajlamra való szűrést minden esetben megcsináltatja az orvos, vagy nekem kell kérnem? Szeretném elvégeztetni, mert sajnos nem tudom, hogy volt-e valakinek a családban.
2020. dec. 26. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt csak ajánlja de nem ő csinálja és államilag sem csinálják, az orvos max labort tud neked csinálni
2020. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!