Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nincs lehetőségem új fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs lehetőségem új fogamzásgátló adagot kiváltani - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jangee 0,02-es fogamzásgátlót szedek már évek óta, elsősorban nem fogamzásgátlási, hanem egészségügyi okokból. Január 31-edikén már szükségem lenne az új levélre, de nem tudom, hogyan juthatnék recepthez. :(

Vidékről költöztünk fel Pestre a férjemmel, és csak 18-22edike környékén fogom tudni bejegyeztetni az új tartózkodási helyemet (mert a kormányablakokba csak akkorra lehet időpontot kapni). A tartózkodási hely pedig ugye szükséges ahhoz, hogy itteni SZTK-ba be tudjak jelentkezni időpontot kérni a gyógyszer felírására. Magánorvoshoz sajnos nincsen pénzem elmenni, mert még nem találtunk munkát...

Valamint az SZTK-ba sem biztos, hogy fogok kapni időpontot 31-edikéig.


Mit tehetek még ilyen helyzetben? Van Pesten olyan SZTK vagy orvos, ahol felírják nekem lakcím vagy tartózkodási hely nélkül is?


Arról tudok, hogy van egy olyan opcióm, hogy visszamegyek az előző tartózkodási helyemre orvoshoz, viszont az utazás is sok pénz most nekem sajnos...



2021. jan. 11. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a nőgyógyászodat! Telefonszám rajta van a kis füzeten. Elmondod mi a gond és fel fog írni. Neked csak be kell menned bármelyik patikába, bediktálnod a taj számodat és kiadják. Én így csinálom mióta egyetemre járok és nem tudok hazamenni mindig.
2021. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Háziorvos? Nekem évekig ő írta fel. Az csak egy telefon...

Sztkba időpont kell.

3 opciód van...

1, vagy valahogy feliratod, szeded tovább.

2, nem iratod fel, kihagysz 1 hónapot, addig gumival védekeztek

3, ha nincs pénzed buazjegyre, gondolom gumira se nagyon futná.. ez esetben vagy cölibátus, vagy babázás...

2021. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Szóval feljöttök Pestre minden konkrét cél nélkül, majd munkát sem találtok de a legnagyobb gondod az hogy a kanos kis gyökér nem élvezhet beléd. Szánalmas, mondhatom!
2021. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelj tök egyszerű én is vidékről jöttem Kecskemétre nincs még lakcímem annyi a dolgod hogy betelefonálsz a háziorvosnak és közlöd a nővérkékkel hogy receptet szeretnél iratni megkérdezik melyiket kiírják e receptre te pedig már aznap bemész egy gyógyszzertárba a taj kártyáddal és a személyiddel és kiadják
2021. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló, hihetetlen hogy mekkora gyökér vagy - gratulálok neked ehhez.

Konkrétan egyetlen napja tartózkodom még csak Budapesten, ezidő alatt szerintem nem olyan ritka, hogy az ember még nem talál munkát.

Viszont mivel egy költözés sok pénzbe kerül, főleg a kéthavi kaució letételével, hiába van félretett pénzünk - addig nem költünk nagyobb összegeket semmire, az alapvető szükségleteken (mint étel, rezsi, etc) kívül. Ahogyan a kérdésem leírásában is említettem, elsősorban EGÉSZSÉGÜGYI okokból szedem a gyógyszert évek óta, és azért lenne szükségem rá, mert nem tudom, hogy ha most kimaradna egy hónap, az mennyire rontana a helyzetemen.


A normális válaszolóknak nagyon köszönöm!

2021. jan. 12. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!