Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azalia 75mg dezogestrel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azalia 75mg dezogestrel minitablettát szedek lassan 2 hete, lehet mechanikus védelem nélkül ha antibiotikumot szedek? Többi lent

Figyelt kérdés
2 hete szedem lassan a fent említett fogamzásgátlót és sajnos közben felfáztam. Írtak rá antibiotikumot(500mg/125mg). Ilyenkor nem tudom kell-e esetleg mechanikus védelem vagy sem? A fogamzásgátló tájékoztatóján nem találtam erről információt, hogy ez vagy bármi antibiotikum gyengítené, HIV, gyomorrontás gyógyszerek stb-ről volt hogy gyengíti viszont antibiotikum nem. Esetleg valaki tud valamit erről?

#antibiotikum #fogamzásgátló #védelem #mechanika #Azalia #Fogamzásgátló és antibiotikum
2021. febr. 12. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletták hormon alapúak, az nem függ össze más gyógyszerrel mert a többi gyógyszer nem hormonra hat legtöbbször. Inkább a szexszel vigyázz, mert a hüvelyflórád nyírja ki az antibiotikus, gombát, bacit szedsz össze könnyebben így, utána érdemes lehet valami tejsavas hüvelyflóra valamit venni a patikában, hogy tuti ne legyen pl az antibiotikum miatt gombád. (ezek am szextől függetlenül lehetnek, meg nem elkapod, csak ha hámsérülés van akkor kellemetlenebb tüneteket okozhat)szóval vissza lehet később pótolni a flórát
2021. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mármint akkor nem befolyásolja a hatását a fogamzásgátlónak? Az antibiotikumot már nem szedem fél hete. Csak azért kérdezem, mivel sok helyen azt írják, hogy befolyásolja, nem olyan hatékony, valahol pedig azt hogy mindegyik más fajta. Az Azalian például nem írja az antibiotikumot mint gyengítő gyógyszerfajtát.
2021. febr. 12. 23:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt szedek, és a nőgyógyászom azt mondta, jobb tutira menni! De én úgy tudom, Azalia-t főleg szopatósoknak adják, úgy teljes a védelem. Mi ezért óvszerrel is védekezünk (mensi görcsök miatt szedem) 22L
2021. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha hormonalapú, akkor elvileg nem gyengítheti, mert a bacikra hat. Mondjuk az most neked is eszembe jutott, hogy az emésztő bacikat tépázza meg a gyógyszer felszívódásán az meg elvben befolyásolhatna, de szerintem a hormont nem kell megemészteni és átalakítani, szóval arra csak nincs hatással.

De nyilván ha félsz nem nagy költség az a pár szem gumi megnyugtatásnak, vagy ne élvezzen beléd.

2021. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azaliat azért kell szednem, mivel rendes fogamzásgátlót nem szedhetek trombózis hajlam miatt, nőgyógyászom pedig ezt írta fel és mondta, hogy biztonságos.
2021. febr. 12. 23:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem az én gyógyszerem nem hormon alapú ugye a trombózis hajlam miatt, ebben nagyon minimális van
2021. febr. 12. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen antibacit szedsz? Az sem mindegy... amúgy általában KELL. Mivel a felszívódást alapvetően tudja befolyásolni, illetve magának a készítménynek is a hatását (nem hormonális alapon).
2021. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Augmentin 500mg/125mg amit szedtem antibiotikumot. Csütörtökön vettem be utoljára
2021. febr. 12. 23:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Augmentin az "penicillinrokon" komponenst is tartalmaz, szóval az ösztrogén alapú hormonális fogamzásgátlók hatását biztos hogy befolyásolHATja. Az Azalia mondjuk pont nem ilyen szóval... passz...

Ha biztosra akarsz menni akkor jövő héten kieg. védekezés, megéri az a kis "kényelmetlenség" az idegeskedés vagy a nem kívánt terhesség elkerülése érdekében. Csak nem szedsz minden héten antibacit :)

2021. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!