Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért a termékenység szimbólum...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Arktika kérdése:

Miért a termékenység szimbólumai a nagy telt kerek női idomok?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy épp ellenkezőleg, az ilyen duci husis nőknél gyakran lépnek fel szülési komplikációk, általában császármetszést alkalmaznak náluk és gyakoribb a vetélés. Nem egy két ilyen duci kerek csípővel rendelkező nőn figyeltem már meg orvosi bemetszésnek a helyét. Amíg a kis medencével rendelkező kinai nők gond nélkül szülnek, mivel ez nem a csípőcsont szélességén múlik, hanem annak rugalmasságán. Vagyis kijelenthetjük, hogy a nagy idomokkal rendelkezők valamiért inkább a terméketlenség szimbólumai.
2021. febr. 15. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Gyakorlatilag minden mondatodat cáfolja a tudomány.

Szerintem egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy sokak szerint nőiesek a kerekebb idomok.

2021. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gyönyörűen levezetted, tanácsolom, hogy valami tudományos, orvosi folyóiratban vagy tudom és miben jelentesd meg, mert akár még egy Nobel-díjra is esélyes lehetsz.
2021. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szia a ahogy mondtad telt idomok nem pedig túl súly. Szerintem amire gondolsz az már a túlsúlyos nők. A telt idomok még egészségesek.
2021. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

"Gyakorlatilag minden mondatodat cáfolja a tudomány.

Szerintem egyszerűen nem tudod elfogadni, hogy sokak szerint nőiesek a kerekebb idomok."


Nem, a tudomány nem cáfol semmi ilyesmit.

Az viszont tény, hogy az elhízásból fakad számos olyan egészségügyi kockázat, ami csökkenti a teherbe esés esélyét, növeli a vetélés kockázatát, pl. cukorbetegség, magas vérnyomás.

2021. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy nőgyógyász vagy, több évtizedes klinikai praxissal és még Ázsiában is dolgoztál. Ámbátor ha azon elmélkedsz mennyire rugalmas a "csípőcsont" (helyesebben medence) akkor gyanítom a biológia órán mégsem figyeltél annyira - a csont NEM túl rugalmas, semerre sem tágul a csont szülés közben.

Jó neked hogy olyan sok kínai nőt láttál meztelen, fürdőruhában ÉLŐBEN. Nos én nem annyira. Bár bevallom nem tanulmányoztam az erre vonatkozó nemzetközi statisztikákat (császárral történő szülések aránya térségenként), talán az eltérések aránya az egészségügyi rendszerek általános különbségével korrelálhat. Gondolom Afrikában van a legtöbb természetes szülés és a legkevesebb császár arányaiban. Illetve megközelítéstől is függ, nálunk szinte rutinszerűen császár ha eü. kockázat felmerül (nem várják meg amíg bekövetkezik), nagyon sok nőt eleve úgy írnak ki.


A #4-esnek meg igaza van, a jelentős túlsúly egy rakás eü. kockázatot hordoz és gátolja a teherbeesést is.

2021. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem már régóta megdőlt minden olyan " tudományos" magyarázat, hogy a telt idomok a termékenység szimbólumai.
2021. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak szimbólum, de közben kiderült, hogy a csinos, vékony lányok sokkal könnyebben kihordják a terhességet. Tavaly 2 huszonéves ismerősöm is szült (nem császár), mindketten ilyen vékony, 50 kg körüli csajok. Terhesség alatt sem szedtek fel semmi felesleget, csak a hasuknál volt egy "labda". Végig aktívak voltak, makk egészséges gyereket szültek, és utána ismét semmi bajuk nem volt.

Ehhez képest a keresztfiam anyja, aki alapból nem volt vékony alkat, már minden baja volt, nem csinált semmit a végén, császározni kellett, utána 1 hónapig megint semmit nem tudott csinálni, rajta maradt még pluszban vagy 20 kg, és hiába a hatalmas mellek, nem tudott szoptatni. Mert ugye ez az egyik fő téveszme, hogy nagy mellekből lehet jól táplálni a kicsit...

Persze ettől függetlenül, a nem túlsúlyos, nagy mellű és széles csípőjű nők nagyon szexik.

2021. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

#3 "Nem, a tudomány nem cáfol semmi ilyesmit."

Igen? Semmi jelentősége a medence szélességének? amelyik nőnek keskenyebb mint nekem férfiként, az is ugyanakkora nehézségre számíthat szülésnél? Ezt melyik orvosi tankönyv mondta? Egészséges hormonháztartású nőnek nem csípőtájékra gyűlik a zsír? Hanem hova? Hasra, mint a férfiaknak?

2021. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Hülye vagy filyam, mint szódás a lovát!

A termékenyság szimbóluma nem a telt testalkat, hanem a széles csípő. Ez még az ókori Görög kultúrából ered. Úgy terották, hogy az a nő akinek szélesebb a csípője, annak nem lesz gond egy gyermek kihordásával und megszülésével. Míg a csoffadtabb nőtársaiknak kicsit nehezebb volt a terhesség és a szülés.

Az ókori kultúrákat ne hasonlítsd össze a maival. Akkor nem volt a Semmelweis Ignác féle higiániai alapkövetlemény, nem volt teljes kontroll a védőnői szolgálat alatt, ami manapság több dolgot/esetleges problémát szűr ki, de főként azért, mert 10-ből 7 nőt elküld alaposabb kivizsgálásra, amiből 2-nél valóban találnak valamit, de koránt sem biztos, hogy az valóban kockázatos és a magzatra/anyára veszélyes volna. Ma már könnyebben hozzák meg azt a döntést is, hogy szülésnél császározzanak ahelyett, hogy megvárják a természetes szülést. Ez vagy irányítottan dátumra megy rá, vagy azért van mert a természetes szülés (pontosabban a vajúdás) fizikálisan kimeríti a nőket amitől sokan rettegnek, emellett a hüvelyt is módosíthatja (kevésbé rugalmas hüvelyfal esetén a punci bizony élvezhetetlenre tágulhat). Nem csak kényszerből hoznak az orvosok olyan intézkedést, hogy császároznak, hanem sok esetben a kismamák kérik kifejezetten ezt a verziót.

Teljesen fölösleges általánosítani testalkatra, hogy csak a kövér nőket kell császározni meg csak a telt nőknél fordulhat elő pl koraszülés.


Még egy dolog: amikor valaki telt nőkről beszél, nem biztos, hogy azonnal a kövér, elhízott, túlsúlyos nőkre gondol.

2021. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!