Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzasgatlo mellett esememy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzasgatlo mellett esememy utani tabletta?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy tünik nem vedett még a fogamzasgatlo mikor megtortént a dolog.

A menstruaciom 3. Napjan kezdtem szedni, es utolag megtudtam hogy csak akkor ved az elso szemtol ha a menstruacio elso napjan veszem be. Kulonben kell varni 7 napot míg véd. Én ezt nem tudtam és már az 5. napon vedekezes nelkul tortent aktus.

Igen, tajekozatlan voltam jo hulye...vissza nem tudom forgagni.

A kerdesem hogy fogamzasgatlo szedese mellett bevehetem a 72 orasat?

Koszonom a valaszokat



2021. máj. 24. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen vedd be mert fennáll a kockázata a teherbe esésnek. Szét fogja trollkodni a hormonrendszered és lehet hónapokig nem áll helyre. Függeszd fel a fogamzásgátló szedését, irány egy esemény utáni ÉS miután helyre állt a ciklusod (legalább kettő egymást követő normális ciklusod lesz) akkor kezd újra a tabi szedését.
2021. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tabletta szedését nem folytathatom?
2021. máj. 24. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Az eseményutáni mellett szerintem semmiképpen nem kéne, de jobb lenne kikérdezned erről az egészről egy nőgyógyászt. Nélküle amúgy sem kaphatsz eseményutánit, ha jól tudom, mivel receptre van.
2021. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A mi orszagunkban kaphato veny nelkul
2021. máj. 24. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A cikusod 5. Napján eleve szinte nulla a teherbeesés esélye, erre rátesszük a fogamzásgátlót, ami ha nem is tökéletesen de valamit véd... Én biztosan nem csinálnék semmit...
2021. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Épp elòbb beszélgettem valakivel erről...ő is azt mondta hogy a ciklist figyelembe veve nem sok esely van rá.

Viszont nem tudom hogy a tabletta emiatt végképp nem védett vagy kevésbé volt hatékony

2021. máj. 24. 17:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kevésbé volt hatékony.

Viszont amikor eleve 1% alatti esélyed volt teherbe esni a ciklusban és ezt mondjuk 50-70%-al tovább csökkenti a tabletta akkor elgondolkodnék, hogy megéri-e bevenni egy lórúgás mennyiségű hormont...

2021. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 s azt ugye tudod hogy a naptár módszert alkalmazók adják az abortuszra várók jelentős részét? (meg a megszakításos "védekezéssel") Egy teljesen megbízhatatlan módszer, lutrizol ha erre spendírozol.
2021. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Remélem tudod, hogy a naptár módszernek a pearl indexe megfelelő "használat" esetén jobb, mint az agyonsztárolt spermicideké?


De itt nem pro / kontra ez a kérdés, hanem az, hogy mennyire reális valakinek azt javasolni, hogy vegyen be egy 72 órás tablettát amikor jó eséllyel nincs termékeny időszakban és arra szintén jó esély van, hogy a fogamzásgátló, amit szed már beavatkozik a dolgokba...

2021. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 szerintem az óvszernél, hormonális fogamzásgátlónál nem jobb... 32-38% között mozog a naptár módszer PeI. Akkor érdemes így "védekezni" ha nem jelent gondot a terhesség.

5 nap fogamzásgátló szedése meg nem elégséges a hatékony védelem kialakulásához, minimális még csak a hatása.

S nem azt mondtam biztos terhes, csak azt hogy magas a kockázata, kb. mintha nem is szedte volna. Innentől kezdve a kérdező eldönti mennyire bízik a naptár módszerben, vagy mennyire nem.

2021. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!