Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól lehet fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet fogamzásgátlót szedni? Melyik használ, és ki melyiket ajánlaná?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
18+. Senkinek nem ajánlott, nagyon egészségtelen.
2021. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ajánlgatás kérdése, amit az orvos javasol vizsgálat után.
2021. jún. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Én 17 évesen kezdtem el, és majd az orvos eldönti hogy melyik a legjobb neked. Én először Ditinellt szedtem, majd Jangeet, aztán jött egy szép kis trombózis...

Nem ajánlom neked :(

2021. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem már egy 16 évesnek is odadobják, sőt, valakinek 14 évesen is mert a nőgyógyászok szerint az beállít valamit is, holott egy életre tönkretehet és akkor ciklus sincs igazából.


Ne szedd, ha nem akarsz később szenvedni. Ja, meg közben is szenvednél. Nagyon brutál mellékhatásai vannak. Inkább húzzon a másik gumit vagy pesszárium/méhszájsapka, esetleg a termékenységtudat tanfolyam, de ne tömj magadba felesleges hormonokat.

2021. jún. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sokan démonizálják a tabit, én is le leszek pontozva.

Én magam is régóta szedem, rendszeresen megyek vizsgálatra is, hogy minden rendben van-e. Én anno olyan görcsöket éltem át, hogy mozdulni se tudtam a fájdalomtól. Minden hónapban már előre stresszeltem, mert tudtam, hogy pokoli lesz amikor megjön. Mióta szedem, tökéletesen beállt, és minden panaszom teljesen elviselhető. Hosszasan mérlegeltem, utána jártam, elmentem magán orvoshoz stb. Azóta egészségügyben tanulok/dolgozok. Általában az a jellemző, hogy a lányok egyáltalán nincsenek rendesen felvilágosítva, csak azt tudják, hogy ez rossz, meg trombózis, migrén stb. Igen, előfordul, de azért nem törvényszerű. Legtöbben a testük pontos működését sem ismerik, csak dobálóznak dolgokkal.

Azt ajánlom, hogy menj el egy nagyon alapos orvosi vizsgálatra. Mindenkinek más jön be.

2021. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

5!

Amikor elkezdtem szedni nekem sem volt semmi bajom, szuperül voltam.

Majd abbahagytam és jöttek a problémák. Hízás, pattanások, rémes görcsök pedig gyógyszer előtt alig viselt meg a menstruáció stb.

Természetesen nem mindenkinél következik be ez, csak sokan megörülnek hogy hurrá, semmi bajom a gyógyszertől. Majd leteszik és kezdődnek a problémák.

2021. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

22 éves koromtól szedem, mert komoly kapcsolatban költséges volt az óvszer már. Én mindig féltem, hogy kiszakad, terhes leszek. Eddig semmi bajom a gyógyszertől. Nagyon praktikus hogy akárhol, akármikor egyből szexelhetünk. Nekem sokat javított a görcsölésen. A vérzésem is kevesebb. Viszont tartok tőle mi lesz ha egyszer abbahagyom. Jangeet szedek.

26N

2021. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!