Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akinek az édesanyja trombózisr...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek az édesanyja trombózisra hajlamos, az szedhet fogazmásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt nekem azt javasolta az orvosom, hogy semmiképp se szedjek így, de aztán egy másik orvos azt mondta, hogy ez hülyeség, simán szedhetnék. Kivizsgálni egyik sem vizsgált ki ez ügyben nyilván, gondolom mert nem csúsztattunk húszast a zsebükbe. Elég tanácstalan vagyok. Tudna valaki segíteni, illetve ajánlani valamit? TB alapon lenne a legmegfelelőbb.

2021. jún. 21. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magán nőgyógyászhoz menj amelyik majd elküld laborba, de tény hogy ha volt a családban trombózis akkor fokozottabb a kockázat.
2021. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magán orvosnál voltam :(
2021. jún. 21. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Ez igaz. Ne szedj fogamzásgátlót, igaz nincs más védekezési módsze csak a gumi. A többi kuka módszer.


Mi megszakítással védekezünk (igen ez védekezés ha az ember tudja mit csinál) mert nem akarok szedni.mindkét felmenőmben volt érszűkület és 2-en trombózisban haltak meg. Nekem nem ér annyit, az abortusz (bár nem lesz mert figyelünk) is egészségesebb a halálnál...

2021. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Menj el olyan orvoshoz, aki kivizsgáltat. TB alapon is van ilyen.
2021. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem ajanlott.
2021. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyukámnak is több trombózisa volt. Amikor elkezdtem fogamzásgátló tablettát szedni anno, akkor a nőgyógyász alaposan kikérdezett előtte, és mivel felmerült az öröklött trombózishajlam gyanúja, ezért beutalt egy vérvizsgálatra, még mielőtt felírta volna az első adagot. A vérvizsgálat viszont megállapította, hogy nincs trombózis hajlamom, azaz nem örököltem édesanyámtól. Azóta (sok éve) boldogan szedem a tabit. :) Ja, és nem magánorvosnál voltam, sima TB-s ellátás volt. Szóval szerintem utaltasd be magad egy trombofília vérvizsgálatra. Ha az negatív, akkor elvileg nincs akadálya a szedésnek.
2021. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem igazán tudom sajnálni azokat akik "boldogan szedik a tabit". Megérdemlik a következményeket. :)


Lepontozás 3 2 1

2021. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem értem, hogy a hatost miért kellett lepontozni?

Ő csinálta felelősen.

Ha az jött volna ki, hogy veszélyes, akkor nyilván nem szedné.

Akkor kinek mi a baja ezzel?

2021. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! :) épp most költöztem Pestre, és az új háziorvosommal ezt megbeszéltem. Mondta, hogy menjek el nőgyógyászhoz, és ha ő nem küld el (a kerülethez tartoznak olyan orvosok, akik nem küldenek el, ha nem adsz pénzt), akkor telefonáljak oda, és írnak ők nekem beutalót hematológiára. Szerencsém volt. :)
2021. jún. 25. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Még egy dolog:

a vizsgálatokat pár évente meg kell ismételni.

2021. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!