Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ennyire egészségtelene...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire egészségtelenek a hormonos fogamzásgátló eszközök?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye a fogamzásgátló tablettáról, hüvelygyűrűről, implantátumról, injekcióról, tapaszokról?


Ezek mind hormon tartalmazó készítmények, és az ismert és hatékony módszerek nagy része ilyen.


Sajnos egyre több nő kezd rájönni, viszont túl későn, a lerakásuk pillanatában, hogy ezek milyen mellékhatással vannak a testükre.


Érdekelne, hogy mit gondoltok, ezek valójában ilyen károsak? Akkor miért szedi ennyi nő? Miért adják az orvosok 14 éves kortól minden kislánynak, akár bőrproblémákra is. Vagy esetleg csak pár ezer nő reagálja túl és ráfog mindent a “tabira”?



2020. okt. 12. 08:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek mellékhatásai, mindenki másképp reagál. A gond inkább az, hogy sok orvos csak simán felírja, pedig komolyan veszélyes lehet ha mem vizsgálnak ki előtte. Ha van teombózisra hajlam, egyáltalán nem szabadna szedni, de ehhez ugye 2 percnél többet kéne tölteni a beteggel.

Több olyan történetet is hallottam, hogy valaki nagyon gyorsan el kezdett hízni, pattanásai lettek, valakinek csak szimplán nem hatott. Az anbahagyásáról rosszabbakat. Mikor mem szedte már, kihullott a haja, alvászavarok, stb stb. Sokminden lehet.

De ha rendesen van kivizsgálás, kórtörténet, vérvétel, lehet semmi baj nincs, sok embernél nincs mellékhatás. Csak okosan kell szedni, utánalovasni és figyelni a szervezeted ha rosszul reagálsz, tudd hogy hogy hogyan tudsz leállni vele.

2020. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia, nem vagyok orvos, sem habzó szájú hormonellenes, de logikusan belegondolva, nem hiszem, hogy túl egészséges lehet... Kérdéseidre sorban válaszolva:

1. Véleményem: tablettát szedek és Nuvaring gyűrűt használtam, egyiknek sem volt sem pozitív, sem negatív mellékhatása. A tablettát még nem hagytam abba, de most tervezem, kicsit aggódom, mi lesz, habár mint mondtam, nem volt pozitív mellékhatása (nem változott a bőrönm állapota, sem súlyom, mellméret, nem menstruáltam rövidebben, stb), szóval remélhetőleg nem lesz gond.

2. Igazad van, hogy sokan utólag jönnek rá, X év szedés után, hogy nem kellett volna. Sajnos ez olyan, hogy én annyira rettegtem, mikor csak óvszerrel védekeztem, hogy megölte a bulit teljesen (Arról nem is beszélve, hogy kétszer kiszakadt egy éven belül, na az eseményutáni az, ami tényleg gáz hormonügyileg, nem a klasszik tabi).

3. És végül, az utolsó bekezdésed: Szerintem egyébként annyira nem káros, mint ahogy sokan állítják, ellenben az igenis gond, hogy góckutatás, kivizsgálás nélkül felírják gyakorlatilag kislányoknak, hogy ragyád a fejed, Manyika, majd ez jó lesz rá, szedjed csak. Fejlődő szervezetbe ezt semmiképp sem szabadna bevinni, Én olyan 23-4 évesen kezdtem el, akkor sem egészséges, de legalább már felnőttem.

Egyébként amit a végén írsz, szerintem az is igaz: PCOS, pajzsmirigy problémák, IR és minden egyéb simán kialakulhat tabletta mellett is, nincs összefüggés, ellenben a mesterségesen beállított ciklus miatt a tünetek lehet, hogy nem jönnek elő, és mikor az adott nő abbahagyja a szedést, akkor tör rá minden, és máris lehet a gyógyszerre fogni, hogy tönkretette őt, holott a probléma már rég fennállt.

2020. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felpontozok! Jöhetnek még vélemények!
2020. okt. 12. 08:27
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

A hormonháztartásunk egyensúlya baromi fontos a szervezetnek, így tényleg elképesztő felelőtlenségnek tartom, hogy minden csip-csup dologra felírják az orvosok. Szerintem ez egy olyan dolog, amire pár évtized múlva olyan elszörnyedve fogunk visszatekinteni, mint most arra, hogy pl régen volt orvosok által ajánlott cigimárka.


Személyes tapasztalatom nincs ilyenekkel, de van pár ismerősöm akik hormonos fogamzásgátlót szednek. Az egyiküknek szinte teljesen megállt tőle a menzesze, másnak meg le kellett vele állnia, mert depresszióhoz hasonló tünetei lettek.

Persze voltak olyanok is, akiknek nem volt semmi komolyabb bajuk (még ide sorolom azt is, akit elkezdett irritálni ettől a párja spermája, amikor beleélvezett) de nem hiszem, hogy megéri kockáztatni, pláne, hogy ki tudja, milyen hosszú távú problémákat okozhat. Az egyik ilyen pl a rák kialakulásának veszélye.

2020. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Én semmit nem tudok a hormonokról, de nem várnám el , hogy ilyen szarokkal tömje magát a kedvesem mondjuk még sose volt nőm.
2020. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ezt egy nőgyógyásztól, de legalább orvostól kérdezd meg.

Itt azt mondják vissza amiket hallanak vagy vélnek.

Kb amikor a covid nem létezik vagy éppen hogy halálos betegség és úristen.

Minden le lesz írva csak az igazság nem. 😁

Ezek a vélemények nem mérvadóak. Orvost kérdezz meg ha hiteles válaszokat akarsz, akár többet is.

2020. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Persze, orvossal is fogok konzultálni. Többnél is jártam már, az első amint meghallotta, hogy van nemi életem már írta is a beutalót vérvételre, hogy akkor tabletta vagy hüvelygyűrű. Megköszöntem, de mondtam, hogy egyelőre óvszer. Nagyon erősködött. Kicsit gyógyszer lobbi érzésem volt.

A másik magától ajánlotta, hogy az elején óvszert használjunk, majd pár hónap-1év múlva beszéljünk újra.

Nehéz eligazodni.

2020. okt. 12. 10:16
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Nagyon nagyon jó ilyeneket olvasni! Hidd el, ha lesz barátnőd ezt nagyon becsülni fogja benned. Meg kéne érteni sok pasinak, hogy a fogamzásgátlás közösen megoldandó probléma. :)


Jó látni, hogy van aki így gondolkozik!❤️

2020. okt. 12. 10:18
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Pont ettől tartok én is! Mintha most kezdene bekerülni a köztudatba, hogy nagyon nem jó az irány, amit eddig mindenkinek ajánlottak.

Kiváncsi leszek merre fejlődik tovább ez a téma...

2020. okt. 12. 10:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Én 12 évig szedtem kizárólag fogamzásgátlás céljából tablettát. Szerencsére teljesen helyreállt a ciklusom utána, de nagyon sok barátnőmnek nem. Viszont az ő esetükben eleve voltak gondok a ciklusukkal a tabletta előtt is és nem is vizsgálták ki őket normálisan előtte, csak felírta a doki a görcsös, rendszertelen menstruáció rendezésére. Szerintem ez a legrosszabb verzió es ilyenkor tényleg nem egészséges. Hiszen évekig elfedi a különböző hormonális betegségeket (PCOS, endometriózis stb.), és ezekre csak az abbahagyas után jön rá az ember, mikor pl. nem tud teherbe esni. Ha lesz lányom, akkor viszont hosszú kapcsolatban engedném neki, hogy szedje, de csakis komplex kivizsgálás után és folyamatos kontroll mellett.
2020. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!