Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abba hagyhatom 3 szem bevétele...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abba hagyhatom 3 szem bevétele után a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Hétfőn jött meg a menzeszem és aznap elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. Ma vettem be a 3.szemet,de nagyon fáj a hasam, méhem.Abbahagyhatom 3 szem után a szedését? Minden egyes szemmel erősödik a fájdalom. Még van vérzésem. Mi történhet ha 3 szem után abbahagyom?Megkeveredik a hirmonháztartás? Tapasztalt valaki ilyet?

#abbahagyás #Fogamzásgátló tló
2021. jún. 23. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Bármikor abbahagyhatod, viszont egyúttal vissza is kellene menned a nőgyógyászodhoz hogy konzultálj vele.
2021. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, a fogamzásgátlót ha csak nem sürgős eset, nem érdemes abbahagyni egy levél bevétele után. Nagyon felzavarhatja a ciklusod.

A nem érdemes alatt pedig azt értem, hogy tilos.

A sürgős eset alatt pedig, hogy pl. trombózist okoz.


Tudtad mire vállalkozol, tudhattad volna milyen felelősséggel jár, és ez márpedig az, hogy az első 3 hónapban komoly tüneteid lehetnek, illetve hogy mi a rendeltetésszerű használat. Ebbe pedig nem fér bele az, hogy random abbahagyod.


De ha ez megnyugtat: mikor elkezdtem szedni borzalmas volt nekem az a menstruációm. Azt hittem ott döglök meg az ágyon, mert bár addig is durva fájdalmaim voltak, a gyógyszer kezdésénél még annál is erősebbek. Majd úgy a 7.-8. napon már nem fájt. És azóta is nagyon mérsékeltek a "menstruációs" fájdalmaim.

2021. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyszer egy menzesz meghozo injekcio után kezdtem el szedni fogamzásgátlót. 2 levéllel bírtam.Utána több, mint egy évig állandó fájdalmak maradtak és puffadás.Most 2 év kihagyás után megpróbáltam szedni. De ugyanaz a fájdalom lépett fel. Nem akarom azt még egyszer átélni. 2 levél után egy év szenvedés volt.
2021. jún. 23. 18:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor ideje lenne rendes nőgyógyászhoz menj és kivizsgáltasd magad.
2021. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megtörtént. Volt vérvétel hormonokra. Törletek. Ultrahang. Minden rendben. Úgy látszik nekem nem jönn be a tabletta pedig régen nem volt vele gond
2021. jún. 23. 18:17
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Menzesz meghozó injekció? Azaz konkrétan nem volt ciklusod és te még képes voltál fogamzásgátló szedésébe kezdeni?

Ez gyakorlatilag egyenes út a meddőség felé, padlógázzal...:S

2021. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Volt egy cisztám. És azért nem jött meg. De gondolom az orvos utána nem írta volna fel, ha nem szabadott volna.
2021. jún. 23. 18:21
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Az orvosok mindenre felírják, mert megszünteti a ciklust és betöri a hormonháztartást, nem kell találgatniuk.
2021. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg nem lehet, hogy endometriózis? Ha nincs csokicisztád, nem is látszik uh-n, de attól lehetnek fájdalmas összenövéseid.
2021. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként ja, az endometriózis beillik a képbe.

A nők kb 20%-át érinti, a nőgyógyászokt öbbsége leszarja és csak felír rá egy fogamzásgátlót ami ugye kioffolja a ciklust, tehát a problémát, és fáj mint a pcsa

Illetve egy endometriózisos ismerősömnél is bepróbálkoztak fogamzásgátlóval, de neki nem bírta a szervezete, abba kellett hagynia, lehet ez is ilyen.

2021. jún. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!