Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlást válassz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlást válasszunk ami nem hormonos? Főleg távkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lett egy friss kapcsolatom, 3 hónapja vagyunk együtt a jelenlegi barátommal. Eddig óvszereztünk, de kevesebb menetet tud azzal, azt mondja zavaró valamiért /irritáló érzés neki ha egy nap többször van rajta gumi,

de hogy ha kevesebbet csináljuk élvezi úgy is a szexet, és nem akar "kényszeríteni" hormonos dolgokra.

Az előző kapcsolatom elég hosszú volt ott tablettáztam, meg nuvaring gyűrűt is használtam de folyamatosan problémáim voltak: libidócsökkenés, mellfeszülés állandóan, hüvelyszárazság, és sok sok fertőzés- főleg a karika mellett jártam rengeteget orvoshoz.

Plusz egyik bnőmnek a tabletta miatt lett daganat a mellében (ugyan jóindulatú), illetve másik ismerősömnek a pajzsmirigyét vagy mit cseszett szét és teljesen felhízott. Őszintén én ennyi idősen (26 év), már nem szívesen kezdenék bele újabb ilyen tortúrába, hiszen nekem akkor az egy szenvedés volt, de a volt barátom tulajdonképpen belezsarolt a hormonális dolgokba mert hogy gumival "szar a szex". én is tudom hogy anélkül jobb, de őszintén már nem szeretném megint szétcseszni a szervezetem és szenvedni fertőzésektől.

De szeretném ha a jelenlegi barátomnak is élvezetes legyen a dolog. Hozzá kell tennem hogy ő kiszokott járni külföldre dolgozni most lesz hosszabb idő hogy kimegy és mondtam neki hogy így hormnomális dologba belevágni nem látnám értelmét ha ritkábban fogunk találkozni és ezzel egyet értett.

de hogy lehetne? azon gondolkoztam még hogy nem termékeny időszakban(menszesz után közvetlen és előtt) + pharmatex + megszakítás mennyire lehet jó? köztes időszakban meg gumival. tudom ott a rizikó hogy az előnedv stb, de nem tudom hogy pharmatexxel kivédhető-e, illetve

sok ismerősöm anélkül csak simán megszakításosozik és nincs baj. Vagy tudnátok segíteni hogy mit lehetne még? Pesszárium esetleg?


(illetve pasik, szerintetek hosszabb távon az óvszer rossz hatással lehet a kapcsolatra? engem nem zavar a gumi, ink. a párom miatt szeretnék alternatívát)


26L és 28F


2021. jún. 26. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pesszárium, rézgyöngy ami hormonmentes
2021. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Barátnőm egy éve használ hüvely kuppot, ami Síkosító és megöli a spermát egyszerre és aktus előtt kell betenni 1órával.
2021. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi kipróbáltunk vagy 4-5 márkát, kezdve a classic durextől-amiben egyikőnk sem érzett semmit, olyan vastag volt, a különböző vékonyított vackokon át. Bár én sosem bíztam az ovszerben, mindig feszengtem, hogy kiszakadhat-ami meg is történt utolsó alkalom esetén.

Ez pedig, hogy nem tudtam rendesen teljesíteni, sem neki, sem magamnak élvezetet okozni, rányomta a bélyegét a kapcsolatra.

Én sem szerettem volna, ha tablettázna-hisz az egyetlen olyan “gyógyszer” ami úgy működik, hogy azt támadja ami egészséges!

Amit ki lehetne próbálni az kombinált védekezés talán.

Pharmatex hüvelykrém, és valami nagyon vékony óvszer, ha esetleg szakadna.

Nekem ezek a tapasztalataim!

2021. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gumi a legegészségesebb megoldás szerintem ebben az esetben!
2021. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!