Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ismeri/szed valaki drovelis...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismeri/szed valaki drovelis fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Még nagyon új, ezért semmi információt nem találtam róla. Véleményekre lennék kíváncsi.

2021. júl. 9. 17:09
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim válasza:
Második vagyok. Eltelt azóta fél év mióta szedni kezdtem. És váltottam. Az oka pedig az hogy 3 egymást követő hónapban a 10.nap környékén pecsételni kezdtem és végig tartott a kövi mensiig. Elég kellemetlen volt minden téren, úgyhogy kezdetben jó volt, később pedig váltanom kellett.
2022. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 G.Gréti válasza:

Sziasztok! Most kezdtem el szedni ezt a fogamzásgátlót. Előtte még nem szedtem semmi ilyesmit. Az lenne a kérdésem, hogy jól olvasom, hogy itt nem kell 1 hét szünetet tartani a tabletta szedésénél menzesz ideje alatt, hanem ha elfogyott az egyik levél, egyből kezdeni kell a másikat.

Segítségeteket előre is köszönöm!

2022. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim válasza:
Igeen igy van. Mert ott van benne a placebo tabletta (a feher). Az ‘helyettesiti’ igazabol a kihagyast. Arra tudtam gondolni csak ezzel kapcsolatban, hog azert csinaltak igy, hogy aki szedi szokja meg azt, hogy mindennap bevesz egyet. Ezaltal kisebb arra az esely hogy elfelejti, kesobb kezdi el szedni az uj levelet.
2022. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 G.Gréti válasza:
Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszod:)
2022. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim válasza:
Aki kitartott és végigszedte a 3 hónapot elmúlt a vérezgetés/barnázás? Én a második levél vége felé járok már, az elsőt végig barnáztam és vereztem, a második levél elején pár tiszta napom volt mikor semmi nem volt, de aztán újra kezdődött. Más mellékhatást nem tapasztaltam szóval örülnék ha működne, de nem tudom legyek e türelmes vagy menjek vissza a dokihoz és váltsak?!
2022. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim válasza:
Tudtommal az első három hónapban, de akár az első fél évben is normális az ilyen, hiszen hozzá kell szoknia a szervezetednek egy eddig nem tapasztalt dologhoz. Én a helyedben valószínűleg megpróbálnám kivárni, hogy legalább a harmadik levél során mi a helyzet, de ha nagyon zavar és úgy érzed, hogy nem bírod tovább, akkor beszélj az orvossal.
2022. máj. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim válasza:

Nekem ez az első fogamzásgátlóm. A menstruációm 3.napjan kezdtem el szedni, az első héten nem volt semmilyen pecsételő vérzésem, viszont a 10. Szem környékén elkezdtem barnazni, néha fájt a derekam. Azóta se múlt el. Én nem hiszem, h elkezdem a 2.levelet. Szerintem ez nem normális, értem én, hogy idő kell mire hozzászokik a szervezeted, de neken ez sok, hogy egy hónapban nincs csak egy hét tiszta napom

Visszamegyek a dokihoz, h nézzünk meg egy másikat.

2022. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim válasza:
#37: de, normális. Te tudod, menj vissza az orvoshoz, ha neked az a megnyugtató, de ha mesterségesen belenyúlsz a szervezeted hormonháztartásába, ne várd, hogy egyik napról a másikra átáll a megváltozott rendszerre és nem produkál semmilyen mellékhatást. 10 szem alapján semmilyen következtetést nem lehet levonni, pláne, hogy a legideálisabb a menstruáció első napján elkezdeni a gyógyszert.
2022. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Anna1984 válasza:

Sziasztok!

A DROVELIS az első fogamzásgátó tabletta amit elkezdtem szedni, 38 éves vagyok.

Másfél hónapig tudtam szedni.

1 hete hagytam abba a gyógyszer további szedését, erős lábszár fájdalom miatt, ami erősödni kezdett. Napközben járni nagyon nehezen, esténként pedig aludni sem tudtam. Tegnap sűrgősségi beutalót kaptam trombózis gyanúja miatt a kórházba ahol megvizsgáltak UH-val is.

Majd vérhigítót kaptam ott helyben. Amit itthon kell folytatnom napi 2-szer. A héten további vizsgálatokra kell mennem vérvétel, UH megint stb.


Tapasztalataim ez idő alatt amíg szedtem:

Az első levél kb 20-dik napjánál elkezdtem barnázni ami eltartott a következő levél 10-dik napjáig. (Alvadt darabok nem vér!)

Rossz közérzet, aluszékonyság,ingerültség,

feszültség érzése. 2-3 alkalommal fejfájás.

A gyógyszer abbahagyása előtt 2 nappal erős szédülés, majd a baloldali erős lábszár fájdalom elkezdődése ami azóta is fáj.


Az én tapasztalatom,és átélt élményeim alapján mondom azt hogy bárcsak NE KEZDTEM volna el szedni!

Nagyon átkell gondolni mindenkinek aki hormonális fogamzásgátló szedésén gondolkozik, hogy mik az esetleges mellékhatások és ez a későbbiekben hogyan fog kihatni a mindennapjaira😔

Nem vagyunk egyformák nyílván mindenki szervezte más így másképpen is reagál bizonyos gyógyszerekre… mindemellett azt javaslom ha mégis emellett a védekezési mód mellett döntene bárki is az jól gondolja meg, mert ez tényleg nem játék!!!


Minden jót kívánok nektek🍀

2022. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim válasza:

Sziasztok,


Nekem PCOS miatt irtak fel ezt a fogamzasgatlot.

Lassan fel eve szedem. Neha meg mindig vannak ho kozepi barnazasok, a hasam szinte minden nap! fajogat. A mellem is nagyon feszul es nott is. Nekem nem valt be! Raadasul a folyamatos tunetek miatt allandoan szorongok, hogy valahogy megis teherbe estem. Nem ajanlom! En is valtani fogok

2022. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!