Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Escapelle tabletta, van esély...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Escapelle tabletta, van esély a terhességre?

Figyelt kérdés
Szept. 12-én, vasárnap 23:45 után, a mensim 5.(utolsó) napján volt a barátommal az együttlét. Minden alkalommal védekezünk óvszerrel, ezen az estén viszont nem figyeltünk oda eléggé és kb 3-5 másodpercre óvszer nélkül tette be, viszont csak a makk részéig, az együttlét elején. Escapelle esemény utáni tablettát vettem be szept. 14-én, kedden kb 10 órakor. Mellékhatásként szerdán volt hasmenés ill. hányinger. Ma tapasztaltam pecsételő vérzést, normális ha még mindig van ez a mellékhatás? Akinek van ebben tapasztalata, segítsen, mennyi az esélye a teherbe esésnek? Vagy a szinte véget érő menstruáció, gyógyszer beszedése miatt esélytelen?

2021. szept. 18. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Úristen. Ki adott neked gyógyszert??


1. Ha beléd is élvezett volna, lehetetlen a terhesség, mert a mensesed utolsó napján történt, nincs pete, ami megtermékenyülhet, és mire lesz az ivarsejtek nem lesznek életképesek.


2. Ha nem élvezett beléd, egyáltalán minek a gyógyszer? Sperma nélkül nem lehetsz terhes.


3. Nem csak hogy nem élvezett beléd, de még bele se tette (teljesen) nem volt vele aktusod.


Az Escapelle egy kemény dolog, hormonbomba és nem szabad így cukorként szedegetni.

Azért véreztél, és azért volt mellékhatása, mert nem kellett volna bevenned.

2021. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A leírt körülmények alapján is baromi kicsi az esélye a terhességnek. Én sem értem, hogy ha az orvos hallotta a körülményeket, akkor miért adott neked egy hormonbombát.
2021. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha beléd is élvezett volna, lehetetlen a terhesség, mert a mensesed utolsó napján történt, nincs pete, ami megtermékenyülhet, és mire lesz az ivarsejtek nem lesznek életképesek."


Azért az ilyen kijelentésekkel óvatosan. Az én pont ilyen "lehetetlen terhességem" jelenleg ott szuszókál a gyerekszobában. Félreértések elkerülése végett: tervezett baba volt, csak pont egy ilyen együttlétből fogant.


Kérdezőnek: a leírt körülmények alapján tényleg nem kellett volna bevenned esemény utánit.

2021. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a pecsételő vérzés meg teljesen oké escapelle után.
2021. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvos nem adott ilyen gyógyszert, mert a mensesem utolsó napján történt a "baleset" - azt mondta "etikátlan", nem írja fel nekem.

Illetve egy másik alkalommal szintén nem kaptam, mert kimaradt egy mensesem abban a hónapban és azt mondta az orvos, hogy így nem lehet belőle terhesség.


Egyetlen alkalommal kaptam esemény utánit, akkor érdekes módon nem kérdezett semmit az orvos.

2021. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!