Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem vettem be egy nap a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vettem be egy nap a fogamzásgátló tablettát a 2 hét első felébe 8. szem azaz 24 óra múlva bevettem de nem kettőt egyszerre az csak másnap kettőkor . Szombati napon hagytam ki a tabit és 7főn voltam együtt a pasimmal lehet belőle gond?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 07:45
 1/8 poetic ***** válasza:
Lehet reggel van, de nagyon nehezen jött át. Kihagysz egy napot, konkréten a 8., akkor nem kell másnap kettőt bevenni. 1 nap kihagyástól még fenn áll így a védettség. Nem hinném, hogy gond lenne.
2010. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát én nem akarlak elkeseríteni, de sose lehet tudni. itt is írták, hogy kimaradt egy szem, s másnap a nőgyógyászati vizsgálaton a petefészek be volt durranva mert elkezdett dolgozni. szóval nem tudom, de ha elolvasod a betegtájékoztatót, ott írja mit kell tenni.... s veszélyben vagy-e
2010. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 8. szem elég gond.Az első héten kihagyni tabit veszélyes.Használni kellett volna mellé óvszert,ha már nem pótoltad időben.
2010. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

i a teendő, ha elfelejtette bevenni a Dienille-t?

- Ha 12 óránál rövidebb idő telt el a legutóbbi esedékes gyógyszer bevételének tervezett időpontja óta, vegye be a kimaradt filmtablettát, majd a megszokott módon folytassa a Dienille szedését. Ebben az esetben nem csökken a Dienille hatékonysága.

- Ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi esedékes filmtabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. A terhesség kialakulásának kockázata különösen akkor jelentős, ha a csomag megkezdését követő, vagy a kiürülését megelőző időszakban felejti el bevenni a gyógyszert. Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia.

- Ha egynél több filmtablettát felejtett el bevenni:

Kérdezze meg kezelőorvosa véleményét. Ne feledje, hogy ebben az esetben nem áll fenn fogamzásgátló hatás.

- Ha az első héten felejtett el bevenni egy filmtablettát:

Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt ekkor két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt, azonban 7 napon keresztül kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is kell alkalmazni. Ha a megelőző 7 napos időszakban közösülésre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Ebben az esetben haladéktalanul értesítse kezelőorvosát.

- Ha a második héten felejtett el bevenni egy filmtablettát:

Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt ekkor két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt. Abban az esetben, ha a gyógyszer kimaradásának napját megelőző 7 napos időszakban pontosan szedte a készítményt, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni.

2010. szept. 1. 12:17
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem a 8.nap az a 2 hez tartozik nem ?
2010. szept. 1. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja második hét,valóban megnyugtató :P Mivel nem 12 órán belül pótoltad,így tök mindegy,hogy végül bevetted-e,mert nem sokat ér az úgy.Csinálj tesztet 14 nap múlva és máskor állítsd be a mobilodat,hogy jelezzen!
2010. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt, azonban 7 napon keresztül kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is kell alkalmazni. Ha a megelőző 7 napos időszakban közösülésre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége"


Ha már bemásoltad, akkor olvasd is el. 7 napi kiegészítő védekezés kellett volna. Gondolom az nem volt. Így igen, lehet baj belőle. Nem tudom ezen mi nem világos.

2010. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi baj megjött mondjuk ez jó lecke volt
2010. szept. 7. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!