Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek, ha elfelejtettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha elfelejtettem kivenni a hüvelygyűrűt?

Figyelt kérdés
Ladeering hüvelygyűrűt elfelejtettem kivenni, aznap, amikor esedékes volt. 5 nappal tovább maradt fent, 5. napon reggel eltávolítottam. 2 nap múlva kellene visszatennem, megtehetem, vagy innentől kezdve várjak egy hetet és csak akkor helyezzem be az újat? Betegtájékoztatót olvastam, azt írja: "Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!" Én viszont kíváncsi vagyok ti hogyan cselekedtetek ilyen esetben.

2022. jan. 14. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá van írva a betegtájékoztatóra, én is elolvastam, több oldalban taglalja. Plusz infó, lehet nem érdekel senkit, de én egy napig bírtam a hüvelygyűrűt, nagyon rosszul lettem tőle. Érdekes hogy sok dolgot betiltanak, ami nem ártalmas ezt meg nem, amibe bele lehet halni.
2022. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért elég sok mindenbe bele lehet halni, ami nincs betiltva.

Jó esetben a nőgyógyászod elküldött laborvizsgálatokra, felmérte, hogy alkalmazhatsz-e hormonális fogamzásgátlót, aki biztosra akar menni, az csináltat egy trombofília kivizsgálást magánlaborban.


Sajnálom, hogy neked nem vált be, de nem gondolnám, hogy be kellene tiltani, pláne mivel a hüvelygyűrű az egyik legalacsonyabb hormontartalmú módszer. Szerintem az implantátum és az injekció sokkal rizikósabb, de van, akinek az a kényelmes, ergo elfér az is a piacon.

2022. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es sokmindenben nem értünk egyet. A nőgyógyász nem küldött sehova, szarik mindenkire (meglesz az ő keresztje is emiatt). Magánorvos drága. Hormont pedig nem szabadna szedniük az embereknek de persze magyarázhatja bárki hogy sokkal jobb mint a teherbeesés, ez igaz, de nem is ehhez kellene hasonlítani. Mérgezed magad mert mindenki azt akarja. Ha lenne választásod (van egyébként csak nem reklámozza senki) akkor olyat alkalmaznál ami nem okoz mellékhatást és amibe nem halt bele SENKI.


*Caya - annyi hátránya (mert még messze van a tökéletestől hiába reklámozzák hogy mennyire az) hogy pár óra után kellemetlen és alig várja az ember hogy kivegye mert idegentest érzést kelt. Plusz megöli a spontaneitást.

2022. jan. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem szerencsére normális sztk-s orvosom van, de egyébként az egészséged érdekében megéri magánorvost/vizsgálatokat fizetni.


Azzal nem vitatkozok, hogy nem jó dolog hormont szedni, mert nyilván nem az, de számomra nincs megfelelő hormonmentes fogamzásgátló. Tudom, hogy léteznek női óvszerek és pesszáriumok (az internet korában lehet ilyet titkolni?) de ezek csak tökéletes használat mellett nyújtanak közel száz százalékos védelmet, én pedig megmondom őszintén, nem bízok magamban annyira, hogy ezt be merjem vállalni. Örökös stressz lenne. Plusz párommal a fiatalabb korosztályba tartozunk, sokszor spontán a szex, vagy épp buli után, részegen kerül rá sor, emiatt sem megfelelőek számunkra ezek az eszközök. Szóval kompromisszumot kell kötnöm és ezt én választottam, nem mindenki más.


Egyébként én ha tartós párkapcsolatban élő férfi lennék elköttetném magam. Bármikor visszafordítható ambuláns műtét és semmilyen egészségkárosító hatása nincs.

2022. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne ha én is bírnám a hormonokat,komolyan bevállalnám hogy visszakapjam a "random gondolunk egyet és szexelünk" időszakot. A pesszáriumot én sem használom régóta,szóval én sem tudok rendes véleményt írni,de megszakítással biztosan hatásos,mi úgy csináljuk,mégsem ez a probléma vele,hanem az hogy el kell gondolkodni hogy van e idő felhelyezni vagy addigra lelankad párom.


Az elköttetés végleges. Csak pár százalék az esély rá hogy visszafordítható a folyamat. Külföldön (Amerikában) viszont érvényes az állításod: profi orvosok zselatinszerű anyagot fecskendeznek az ondóvezetékbe,ez nem befolyásolja a vizelést, az orgazmust,viszont spermiumot nem enged át - az felszívódik a férfi szervezetében,nem károsítja a szervezetet és visszafordítható. De ez nem az ócska kis magyarország körébe tartozik,felesleges is beszélni róla. Ha a határainkon belül gondolkodunk,itt még a méh vagy petefészek (most nem tudom melyik termel hormont) kivétele is tiltott,csak 3 gyerek után van rá lehetőség és egészségügyi probléma esetén ami hülyeség ugyebár,nem beszélve a fél éves várakozási időről.

2022. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!