Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egészséges dolog egy 15 és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egészséges dolog egy 15 és fél éves lánynak rendszeresen fogamzásgátlót szedni? Ha nem egészséges akkor miért nem? és mik lehetnek a mellékhatásai a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Kimondottan káros ilyen fiataloknak a fogamzásgátló, mert még alig 2-3 éve menstruálnak, kialakulatlan a hormonrendszerük, ciklusuk. Mindezzel a gyógyszert felíró orvos is pontosan tisztában van, de úgy vannak vele, hogy inkább felírják, minthogy abortusz vagy lányanyaság legyen a dolog vége. Úgy is mondhatnánk, hogy 2 rossz közül a kisebbiket választja az orvos, mikor az ilyen 14-16 éves lányoknak felírja.

Mellékhatás? Ugyanazok, mint felnőtt nőknél, kiegészítve azzal, hogy tönkrevágja a természetes menstruációs ciklust, mert mint már írtam, ilyen fiatal korban még kialakulatlan. 18 éves korig szerintem ne használj még hormonális fogamzásgátlást, használjatok óvszert. Én is csak 22 évesen kaptam életem első foggátlóját és jobb volt ez így mintha 15 évesen már hormont szednék.

2010. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Én 15 évesen kezdtem el szedni a Mercilont (remélem jól írtam) akkor már 4 éve menstruáltam, 3 hónap alatt 48 kg-ról 78 lettem, pedig normálisan ettem és minden nap sportoltam, versenyekre készültem, koriztam, stb A bőröm nagyon ronda lett, tiszta narancsbőrös és csíkos lettem. A mensim azóta is össze vissza jön meg, hol van hol nincs mint a mesében. Azt mondták ha szülök egy gyereket minden helyre jön, 14 hónapos a fiam, de még mindig nem jöttem rendbe. :S Szóval én így 8 év távlatából azt mondom NE kezdj el fogamzásgátlót szedni mert tönkre teszed magad! Azt még hozzáteszem, hogy nekem úgy írta fel a doki, hogy szűz voltam, elmentem a tini ambulanciára hogy le akarok feküdni a barátommal mit javasol hogyan védekezzünk, erre felírta ezt a szart úgy hogy meg sem vizsgált:S Szóval szerintem a minimum egy hormonvizsgálat mielőtt elkezdesz szedni valamit.
2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 rozika10 ***** válasza:
0%
Egészségesebb mint egy abortusz vagy egy terhességami azegész életedet megváltoztatná,én 16 évesen kezdtem el szedni és nekem nem volt gondom vele!
2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 rozika10 ***** válasza:
0%
Egészségesebb mint egy abortusz vagy egy terhességami azegész életedet megváltoztatná,én 16 évesen kezdtem el szedni és nekem nem volt gondom vele!most 26 vagyok
2010. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos hogy az abortusznál egészségesebb, de az abortuszt más módszerrel is el lehet kerülni nem csak ezzel a sz@rral. Én mondjuk semmilyen korosztálynak nem ajánlom, de ilyen fiatalon tényleg hülyeség szedni. Ha szexelni akarsz akkor védekezzetek inkább gumival.
2010. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan szedsz te fogamzásgátlót? A fogamzásgátlót csak rendszeresen lehet szedni és csak orvos írhatja fel vizsgálat és konzultáció után ha csak szerezted akkor felejtsd el ha orvos írta fel hát akkor ő úgyis elmondta hogy mik a kockázatok.
2010. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:45


kedves válaszoló...nem ártott volna váltani, ha ilyen rossz hatással volt rád a fog.gátló...valszeg nem igazán tudtam befogadni rendesen a szervezeted...és azért évekig ezt így húzni...nem lehetett kellemes...

nekem 16évesen irt fel elöször doki foggátlót...semmi bajom nem volt tőle, amúgyis rendszeres volt a menstruációm, mégrendszeresebb lett, megszépítette az arcomat stbstbstb...és nem hiztam...aztán abbahagytam, mert nem volt miért szedni, több mint egy éve újra kezdtem (ugyanazt) és semmi negatív mellékhatása nem volt...szóval ha nem vállik be az első akkor váltani kell, mivel nem neked való az a foggátló...próbálj ki másikat...

22L

2010. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan mellékhatásai lehetnek, mint idősebb korban. Betegtájékoztatóban el tudod olvasni...igazából a libidócsökkenéstől kezdve a trombózisig minden van.


De ami rosszabb, hogy utána is lehet mellékhatása:( Sokan azzal érvelnek, hogy már x éve szedi, és köszöni jól van...Hát jah, csak mi lesz, ha abbahagyja?

Egy csomó olyan nő van, akinek nem indul újra a peteérése, vagy összevissza menstruál stb...aztán ha babát szeretne, mehet dokihoz...

2010. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
gyerekszülésnél egészségesebb....
2010. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekszülésben nincs semmi egészségtelen....Az egy természetes dolog egy nő életében.
2010. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!