Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix első fogamzásgátlónak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix első fogamzásgátlónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam előszőr nődokinál aki felírt nekem egy Cypromix nevezetű tablettát fogamzásgátlónak. Még sose szedtem fogamzásgátlót. A gyógyszer megvan már, de nem merem bevenni annyi rosszat olvastam róla. Nektek mi a véleményetek róla?

/18



2022. ápr. 6. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
A fogamzásgátló mindig rossz, mindegy milyen márka. Azzal, hogy szeded bevállalod a veszélyét, ennyi. Van akinek nincs tőle baja, van akinek van. Gondolom a nőgyógyász nem küldött el előtte vizsgálatokra, hogy egyáltalán szedheted-e. A normálisabbak elküldenek, de még utána sem veszélytelen. Én szedtem sokfélét sajnos, cypromixet is, hízáson kívül nem volt tőle bajom, de amikor évek után abbahagytam brutális volt. Ha nem vagy benne biztos gondold át mégegyszer a lehetőségeket. Bár ha semmi más nem szimpi, akkor még mindig jobb, mint a semmi. Csak nem értem 18 évesen miért nem elég az óvszer. Annál biztosabb nincsen.
2022. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy brutális egy fogalmazásgátló, ha valaki hirtelen teszi le, egyik napról a másikra... Mielőtt elkezded, ismerned kell a tested. Ez egy felelősség, és egy kockázat, amit megfelelő ismeretek mellett szabad vállalni. Nem méreg azért, javaslom, hogy nézd meg pl egy fejfájáscsillapító, vagy egy antibiotikum lehetséges mellékhatásait. Azon kívül remélem egy igényes orvosnál voltál, aki nem hasra ütésre írta fel. A fogamzásgátló lehet egy jó és egy rossz döntés is, ez sokmindentől függ.
2022. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
2, miért, hogy máshogy lehet abbahagyni egy fogamzásgátlót, mint egyik napról a másikra amikor elfogy a levél?
2022. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Én leginkább rossz tapasztalatokat olvastam róla fórumokat (Hoxa, NLC), és itt is.


Ezeket a hozzászólásokat szerintem érdemes elolvasnod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..

2022. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem lenne érdemes bevenni? Őszintén kissé aggódom miatta, én is szinte csak rosszat olvastam róla.
2022. ápr. 6. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz akkor miért erőlteted? Miért kéne szedned? Maradjatok óvszernél pl.
2022. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Magától a fogamzásgátlóktól nem tartok... szimplán csak ezzel a márkával kapcsolatban vannak aggodalmaim.
2022. ápr. 6. 23:39
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Milyen típusú gyógyszer a Cypromix és milyen betegségek esetén alkalmazható?


A Cypromix bőrproblémák, például pattanásos bőr (akné), nagyon zsíros bőr és fokozott szőrnövekedés kezelésére szolgál fogamzóképes korú nőknél.


Fogamzásgátló tulajdonsága miatt kizárólag akkor írhatják fel Önnek, ha kezelőorvosa megítélése szerint a hormonális fogamzásgátló megfelelő kezelés az Ön számára.


Kizárólag akkor szedheti a Cypromixet, ha az akné elleni egyéb kezelések, például a bőrön helyileg alkalmazott, vagy antibiotikumos kezelések után bőrének állapota nem javult.


Neked miért ezt írta fel az orvos, ha simán csak fogamzásgátlás a cél??

2022. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs... azóta is ezen gondolkozom.
2022. ápr. 7. 00:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen problémával mentél orvoshoz? A Cypromix alapvetően nem fogamzásgátló, és nem is lehet hosszabb ideig szedni.
2022. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!