Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rézgyöngynél gyakori a fertőzés?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rézgyöngynél gyakori a fertőzés?

Figyelt kérdés
Az óvszeren kívül, szeretnék egy biztosabb fogamzásgátlást alkalmazni. Anyukámnál fennáll a hajlam a trombózisra és sajnos nálam is, így a hormontartalmú gyógyszerek kilőve. A hormonmentes rézgyöngyön gondolkodom jelenleg, viszont elég sok rosszat is olvastam róla. Még nem szültem és terhes sem voltam, 22 éves vagyok. Az orvosom tájékoztatott róla, hogy ebben az esetben veszélyes, mert a kilógó zsinóron keresztül könnyebben feljutnak fertőzések a méhbe ami akár meddőséget is okozhat, ettől pedig eléggé félek. Mondta, hogy ha baj van, érezni fogom, hogy fáj a hasam és akkor egyből levesszük, viszont azt nem tudom, hogy fájdalmak esetén már okozhat e egyből komolyabb hosszútávú következményt. Akinek volt már tapasztalata ezzel a fogamzásgátlással, mi a véleménye? Esetleg valami egyéb hormonmentes fogamzásgátlás ami nektek bejött? A pesszáriumot nézegettem még, viszont nem tudom az mennyire hatásos.

2022. jún. 14. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzés bárhol lehet ahol nem óvszerrel védekeztek (hüvelygyűrű, spirál, fogamzás gátló óvszer nélkül) így valószínűleg itt is, ez nincs kizarva persze. A meddőségrol nem hallottam még, én is akartam ilyet, nekem nem ajánlotta mert akik még nem szültek ott elvileg nem olyan hatékony (hasonló korban vagyok, én 20 eves) elvileg sokszor esik ki, vagy csúszik le, de így sajnos nem tudok nyilatkozni a többiről mert nekem sincsen
2022. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb az esély a meddőségre minden méhen belüli eszköznél, mivel a szálon rögtön a méhen jut a baci.

Nekem hormonmentes spirálom van és visszatérő hüvelygombával küzdök (spirál előtt is gyakori volt), soha nem gyulladt be a méhem. Mondjuk én nem szeretnék soha szülni, így nem valós kockázat a meddőség nálam.

22L

2022. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ lányok:)
2022. jún. 16. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!