Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egészségtelen fél év szünetet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egészségtelen fél év szünetet tartani a fogamzásgátló szedésében?

Figyelt kérdés

1 éve szedek milligestet, de a barátommal ezentúl (fél évig) csak hétvégén tudunk találkozni, és így nem szeretném szedni.

Viszont azt olvastam, hogyha szünetet tartok a szedésben, az összezavarja a hormonrendszeremet, és többet árt mint segít.Ez a fél évnél is így van?


2010. szept. 27. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen,de okosabb a nőgyógyászod nálunk.

Amúgy én amikor abbahagytam már a következő hónapban megborult a hormonháztartásom.És évekig tartott mire helyre jött,de ez én vagyok, nem tudom nálad hogyan hat.

2010. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem hagynék szünetet a helyedben. Fél évig megint gumizni akartok? Abbahagyod a gyógyszert, több hónap, míg visszaáll a ciklusod, mire a tested újra felveszi a ritmust, megint elkezded szedni.


Ha egyáltalán nem találkoznátok, azt mondanám, ne szedd, de mivel lesz szex, csak ritkában, szerintem nem érdemes felfügeszteni a szedést.


26/N

2010. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért akarod abbahagyni? Anyagi megfontolásból? Azért nem érdemes, mert a szedése szerintem megnyugtatja a tudatot, és a gumi szerintem nem olcsóbb és kényelmetlenebb.

Én már többször tartottam szünetet, de voltak hosszú időszakok, amikor úgyis szedtem hogy 1 évig nem voltam senkivel. Sose lehet azt előre tudni. Nekem nem borult fel a háztartásom, vagy ha mégis, nekem nem tűnt fel. Nem problémázok ilyeneken.

2010. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Időnként kell szünetet tartani a fogamzásgátló szedésében.

A nőgyógyász szerint évente 1-2 hónapot minimum, kell, hogy kitisztuljon a szervezetedből.

Semmi bajod nem lesz, ha abbahagyod.

Nem kell gumiznod fél évig, mert vannak pl. helyi fogamzásgátlók is, pl:

[link]

2010. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó ostobaságokat beszél! A gyógyszerszedésben történő, néhány évenkénti szünettartás kb. 20-30 éve volt indokolt, amikor egy szem bogyóban volt annyi hormon, mint ma egy levélben. Fél évnyi kihagyás alatt kifejezetten káros a szünettartás, mivel a szervezetnek több hónapra van szüksége, hogy újra magára találjon. 1-2 hónapot kihagyni a legnagyobb hülyeség a világon.
2010. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem beszélve arról, hogy a spermicidek önmagukban a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetők biztonságos védekezésnek.
2010. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mit!!!!

Igen, egészségtelen!!!!

Soha nem hagyd abba, szedd 15-20 évig folyamatosan, aztán szülj egy korcs gyereket, és mindenki boldog lesz, főleg az utolsó hozzászóló!

Szedd nyugodtan hosszú éveken át, és halgass a sok hülyére.

Egyébként miért nem a nőgyógyászodat kérdezed meg???

Miért itt ezt a sok 14-15 éves hülyegyereket????

2010. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Először is szedd be a nyugtatódat.

Másodszor meg kérdezz meg 10-20 nőgyógyászt a szedési szünettel kapcsolatban.

2010. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Harmadszor pedig eleve hülyeség arról beszélni, hogy egészséges-nem egészséges a fogamzásgátló esetében. Nyilván hogy ez egy természeteellenes folymatat, hogy fogamzóképes korú nők petefészek-működését mesterségesen leálltják. Innenől nem az a kérdés, hogy egészséges-e, vagy nem, hanem hogy mi az a szedési mód, ami a lehető legkevesebb problémát okozza hosszútávon.


Tehát leírom mégegyszer: LEHET szünetet tartani a szedésben, DE fél évnél rövidebb időtartamra nem érdemes. Az általad említett 1-2 hónap kevés ahhoz, hogy újra beinduljon, szabályozódjon a peteérés, tehát hiába van benned az az illúzió, hogy "pihentetted" a szervezetedet 1-2 hónapig, sokkal jobban megterhelted, mintha szedted volna rendesen, mivel szegény petefészek nekiállna felébredni, petét érlelni, tüszőrepedést csinálni, stb.te már szeded újra a bogyót, blokkolod is újra az ébredező petefészket.

2010. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvosod. Egyébként szerintem nem árt, ha tartasz szünetet. Persze 1-2 hónapra tényleg nem jó, de azért fél év elég sok idő. Legalább meglátod hogy reagál a szervezeted. Ha pl fél év alatt sem jön helyre a ciklusod, akkor jobb, ha nem is kezded el újra.
2010. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!