Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem tudja sok nő(és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudja sok nő(és férfi sem) hogy a tabletta nem megoldás a fogamzásgátlására?

Figyelt kérdés

Oké, nem termékeny a nő, viszont könnyen meddővé válhat.


Ezekről miért nem beszélnek az orvosok és miért nem próbálják megtalálni a problémák forrását?


Amikor egyszer vagy kétszer oda merem írni kérdés alá, hogy a tabletta nem jó, le vagyok hurrogva.



Az alábbi videó adta az ötletet a kérdésre:


[link]


Köszönöm, ha válaszoltok. :)



2022. dec. 15. 23:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%

Mit értünk az alatt, hogy "nem megoldás"?


Terhesség megelőzésére szolgál és nem esel teherbe, ha rendszeresen szeded, maximum valami nagyon szélsőséges esetben, tehát lényegében azt a célt amire hivatott azt teljesíti.


Nyilván van negatív vonzata és negatív mellékhatásai. Ezek kinek jobban, kinek kevésbé jelentkeznek és nem is feltétlenül "egészséges" szedni. Én egyáltalán nem várom el, hogy bárki miattam szedje és eddig is tisztában voltam vele, hogy okozhat problémákat.


F

2022. dec. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

1. Ez eddig oké, de nem ez a kérdés.


Azért nem megoldás, mert jó oldala nincsen. A videót megnézted? A lényege, hogy álmenstruaciót hoz létre, elnyomva vele minden problémát. :/

2022. dec. 15. 23:48
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Néztem igen, de nem akartam kommentálni, mert ennyire szakmailag nem értek hozzá és nem tudom, hogy mennyire igazolható tudományos szempontból a videó.
2022. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

3. Ismerem az orvost, aki s videót csinálja.


Több olyan ember kellene, aki végre elismeri ezt.


Ezért mertem megosztani, végre mások szerint nem a levegőbe beszelek!


Csak s kommenteket érdemes végignézni, hogy mit tapasztalnak a fiatal nők. Elképesztő.. :)

2022. dec. 15. 23:56
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Én szedtem évekig, és amíg kellett, nekem megoldás volt. Igen vannak negatív hatásai, én is szembesültem vele, nem véletlenül hagytam abba. Viszont azért én nem látom ezt ennyire sötéten, pedig 7 évig szedtem. A műciklus például nekem nagy pozitívum volt. A "rendes" ciklusom soha nem volt pontos. Egy hét itt, egy hét ott. A tablettával meg az volt. A másik, hogy én előtte nagyon görcsöltem. A tabletta ezen is segített. Abbahagyás után a normál menstruációm is gyengébb lett mint korábban, és rövidebb ideig is tart, és a görcsök sem tértek vissza. Lehet, hogy másnak nem, de nekem nőként már emiatt megérte. Ahogy írtam igen, nekem is volt negatívum, totális libidócsökkenés ami nehezen állt helyre, ez is vezetett oda hogy már nem szedem. Nem vitatom a videóban elhangzottakat, ugyanakkor azt gondolom hogy még mindig az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátló módszer abban az esetben ha valaki RENDESEN szedi, szóval azzal, hogy a tabletta nem megoldás, abszolút nem tudok egyetérteni.
2022. dec. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Megoldásnak megoldás csak sz4r..

Én 16 évesen kezdtem szedni és 5 hónap után elkezdett egyik hétről a másikra fájni a labam és ezzel egyidőben sokszor alig kaptam levegőt.. A dokim nem értette mi bajom, a pajzsmirigyemre írt fel gyógyszert mert azt hitte hormonális gond..

Egyik nap aztán arra keltem hogy lila a labam és sírtam a fájdalomtól, a kórházban kiderult hogy mélyvénás trombózis és tüdőembólia..

A vérvétel nem mutatott ki hajlamot a trombózisra tehát nyilván a fogamzásgátlótól volt.

2022. dec. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
23%
Párommal semmi ilyen probléma nem volt. Mi más okból védekezünk most már más hogy. De azért mondhatnál más alternatívát, mivel kellene védekezni?
2022. dec. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, ez egy tik tok videót csatolsz te szakmai anyagnak? Ne rohogtesd ki magad szerintem! Bárki csinálhat videókat mindennemű képesítés nélkül, vagy képesítéssel de kurzslóként is! Pubmed, uptodate pl hivatalos evindece based szakmai oldalak. Ezek hitelesek. Nem egy egy orvos hozza létre, hanem a világ kutatásait összevetve, forrással együtt jelennek meg cikkek.
2022. dec. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
66%

Én mindenkit megpróbálok róla lebeszélni.

Aszexuális lettem tőle és mentálisan is leszedált - amitől nem gondoltam hogy valami gond lenne az életemmel.

De túl sok is volt

2022. dec. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
14%
Jaj. Ti vagytok a selejtek.
2022. dec. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!