Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik biztosra akartok menni,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik biztosra akartok menni, hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés

Évek óta nem volt ez téma nálunk, mert megszakítással csináltuk, tudva hogy ha mégis sikerülne a gyerek, akkor megtartanánk. Végül tervezetten lett baba, többet viszont egyelőre biztos nem szeretnénk. És bajban vagyunk, hogy mi legyen a védekezéssel.

Jelenleg gumit használunk, ebben a férjemnek kevésbé jó, de más alternatívát még nem találtunk.

Tabit szedtem évekig korábban, de nekem sok problémát okozott, pedig több félét is próbáltam. Tuti nem fogok újra szedni.

Most a spirálon gondolkozom, de nem tudom, azért idegenkedem tőle, meg olvastam hogy növeli a fertőzések veszélyét. Nekem volt egy nagyon hüvelygomás időszakom, örülök, hogy elmúlt. Félek, hogy a spiráltól megint lenne. Olvastam még bőr alá ültethető eszközről ami évekre megoldja a dolgot, de arról is rengeteg rosszat írnak, kb ugyanazokat mint a tablettákról.

Annyira nem tudom hogy mi legyen. Akik szintén évek óta együtt vannak és nagyon határozottan nem szeretnének babát, ti hogy védekeztek?



2023. ápr. 30. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi gumival. Nem jò igazàbòl egyikőnknek sem mert én is csak a felét érzem és ő is. De én is mindent végigcsináltam amit írtál (kivéve a megszakításost, nekem az nagyon rizikós), és még mindig ez a legkevesebb rossz. Spirálom is volt, soha többé…

Nincs jó válasz. Ez a természet kicseszése :(

2023. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tabletta, vagy óvszer. A harmadik az a szexmentes élet. Ez a három aránylag biztonságos lenne, de mivel egyik sem jöhet szóba nálatok, ezért sajnos muszáj kiválasztani egy rosszat. Elkötés és ehhez hasonlókat nem biztos, hogy ajánlanék. A megszakításos módszerben sosem bíztam, az előváladékkal is távozik spermium, amik nagyon is életképesek, csak ezek hátránnyal indulnak, mert nem spricceli be, de bejut a hüvelybe és azon képes végig menni.
2023. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tabi, óvszer, spirál - ha biztosra akartok menni akkor ebből a háromból válasszatok.
2023. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Pharmatexxel nem kisérletezzetek.
2023. máj. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2, Elkötést miért nem javasolsz? N
2023. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvszer. Nem szeretjük mi sem, de a tabletta tönkrevágta a hormonrendszerem, a libidóm 0-ra csökkent, így abbahagytam. Hónapokba telt, míg normalizálódott a helyzet. Spirált nem akarok mert még nem szültem. Így marad az óvszer.
2023. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elköttettem magam. Ez nyilván nem opció, ha még szeretnél gyereket.

Azelőtt hazardíroztunk megszakítással (úgy lett a negyedik gyerkőc), mert mindketten gyűlöltük a gumit.

nekem a tablettától folyamatosan mindenféle fertőzésem lett, szóval háromszor futottam neki de végül feladtam.

2023. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha szultel mar es nem akarsz egyelore tobb gyereket a legjobb a spiral felhelyezese. Nogyogyaszok is ezt fogjak ajanlani

5evre felrakjak, nincs bele gondod😊 es 0,5-0,8% a pearl index szerint tehat a 2. legbiztonsagosabb fog gatlo eszkoz

(az elso a tabletta de nem tudom hogy szoptatsze meg, ha megis a tabletta lenne neked preferalando van kimondottan kismamaknak adhato)

2023. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!