Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek is csak hülye vagyok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is csak hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Július 28-án voltam nőgyógyásznál, aki hüvelyi ultrahangos vizsgálatot végzett. Nem látott semmit, azt mondta nyugodjak meg. Azóta is rendesen szedtem a fogamzásgátlót, múlt héten volt a megvonásos vérzésem rendesen.

Kizárt a terhesség igaz?

Tudom, hogy hülyén hangzik, hogy még mindig félek, de most sem derülhetne ki, hogy terhes vagyok, ha tesztelnék?


Nem baj, h a hülyének néztek, csak még mindig aggódom. Június 18-án az utolsó szem tabletta kimaradt és azóta félek. Tudom, hogy már több mint 2 hónapja volt az. De mindig keersem a jeleket, hogy mi van ha az vagyok..



2023. aug. 24. 09:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
43%

Na, legalább nem hiába szeded a gyógyszert.

De még egyszer: nem ilyen könnyű teherbe esni. Ha rendesen szeded a gyógyszert, nem leszel terhes. Ha néha egy-egy szem véletlenül kimarad, nem leszel terhes, pláne, ha a ciklus végéről marad ki. Akkor kell kiegészítő védekezés, ha a ciklus elejéről marad ki több szem, vagy pl erős antibiotikumok szedése esetén, de akkor is elég csak egy hétig a gumi.


Lehet, hogy meglepődsz, de még ha mindenféle védekezés nélkül vagytok együtt, akkor is havonta kb 30% az esély, hogy terhes legyél. Ugyanis az egész ciklusban mindössze 6-7 nap a termékeny időszak. A fogantatáshoz peteéréskor vagy előtte 3-4 (ennyi ideig életképesek a spermiumok), illetve utána 2 (ennyi ideig életképes a petesejt) nappal kell történnie az együttlétnek. Ezen kívüli időszakban nincs megtermékenyülés.

Plusz, az ondónak a méhszájra vagy annak közvetlen közelébe kell kerülnie, mivel a hüvely PH-ja meglehetősen ellenséges a spermiumokra nézve. Ezért hülyeség az is, mikor valaki azon parázik, hogy kívülről ondós lett a punci és fél, hogy terhes lesz.


Igen, tudom, hogy az ember fiatalon parás, mivel a sok felelőtlen hülye miatt mindenkit beparáztatnak, én is ilyen voltam, de nálad nem szükséges a paráztatás, tehát még egyszer: nyugi, nem ilyen könnyű teherbe esni!

2023. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!