Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszer mellett lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszer mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Rendszertelenül szedtem a múlthónapban és most hónapban is kimaradt egy szem sajnos. Tudom, hogy nem jó, veszélyes stb. Egy stresszes nagyon negatív időszakon mentem keresztül így hajlamos voltam elfeljeteni.

Mivel gyógyszert szedek, nem használunk gumit párommal, belém élvez. A rendszertelen szedés eredménye lehet egy nem várt terhesség?

Ebben a hónapban nem jött meg, pedig megszokott jönni a gyógyszer szünete alatt. Vagy ez így normális?

Csinálnom kellene egy tesztet? Vagy felesleges? Védett vagyok?


2023. okt. 23. 19:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem menstruáció! Megvonásos vérzés!
2023. okt. 23. 19:09
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Tesztet csinálni sosem felesleges. Nem értettem soha, hogy ha paráztok, miért nem ez az első amit megcsináltok? 1000Ft sincs egy teszt. A rendszertelen szedés oka lehet a vérzésed késése, tehetbe esésre nincs nagy esély, de kizárni sem lehet teljesen.
2023. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Igen lehetsz terhes, de még a szedés mellett is.
2023. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha hagytál ki szemet, simán teherbe eshettél, mert így kb olyan mintha nem is védekeztetek volna egyáltalán.

Ha elfelejted, állítsd be a telefonodat. Eleinte én is így csináltam, utána ez beállt, és sose felejtettem el bevenni. Bár mondjuk én nagyon nem is szeretnék gyereket. 🙄

Tesztelj minél hamarabb.

2023. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még a rendszeres szedés sem ad 100% védelmet, hát még a rendszertelen. Vegyél tesztet
2023. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszertelenül szedve, meg kihagyva nem véd, de cserében a hormonháztartásodat is szétcseszi az össze-vissza szedett hormon. Olvasd el a betegtájékoztatót, abban szépen levan írva, hogyha kimarad, késve veszed be stb kiegészítő védekezés kell, mert a hatása gyengül. Igen, lehetsz terhes, vegyél tesztet
2023. okt. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!