Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esélye, hogy teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esélye, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

Az egyuttlétünk során a gumi teljesen elszakadt és nem vettük észre. Naptár szerint nekem ma kezdődik a menstruációm, szóval elvileg nem vagyok termékeny. Kicsit tartok a 72 órás tablettától, de ha nincs más választás ez van sajnos. A sürgősségi fogamzásgátlót csak recepttel adják ki? Vagy bármelyik gyógyszertárban kaphatok?


Szörnyen aggódom, szoval ha valaki volt már hasonló helyzetbe kérem adjon tanácsot.


2023. okt. 30. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon kis esélye van.
2023. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Egyáltalán nem nagyon kicsi az az esély. Hatalmas tévhit, hogy nem lehet akár menstruáció alatt is teherbe esni. Ha szétszakadt a gumi, az olyan, mintha nem is lett volna rajta semmi. Nos, pont így készül a baba.

Nem ártana, ha képben lennétek a dolgokkal, mielőtt szexeltek. Az esemény utánit minél előbb kell beszedni, az első 24 óra a legideálisabb, de van akár 120 órás is. Szóval működhet a 72 órás, de ilyenkor célszerű azonnal intézkedni, nem napokkal később. Recept kell hozzá, mert nem cukorka ez. Nőgyógyászod (akihez ugye gondolom jársz, ha élsz szexuális életet) fel tudja írni. Vagy akár nőgyógyászati ügyelet. Ezek azok az alap infók, amikkel a saját érdekedben jobb lenne tisztában lenni, ha szexuális életet élsz.

Érthető, hogy kicsit tartasz tőle. De ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy olyan szörnyű mellékhatásai lesznek. Van, aki kb meg se érzi, van, aki kicsit rosszul van, esetleg vérzik. Ez mindenkinél más. Egy egészséges szervezet el fog vele bírni. Itt mérlegelni kell, hogy ez a kisebb gond, vagy egy esetleges baba.

2023. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem venném be. Tény hogy nem nulla az esély, de valóban nagyon minimális.
2023. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!