Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A ciklus melyik szakaszában a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ciklus melyik szakaszában a legbiztonságosabb a szeretkezés, védekezés nélkül és a teherbeesés legkisebb kockázatával?

Figyelt kérdés
Néztem a naptár módszert a ciklus.hu-n, de nem igazán igazodok ki rajta. Azt tudom, hogy peteérés környékén van a legnagyobb esély a babára. Aki jobban otthon van a témában, segítene? Köszi!
2010. okt. 19. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy. Ha naptár módszert használtok, akkor már vehetitek is a pelenkát.
2010. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, ebben annyiban vagyok kompetens, hogy a szüleim is ezt a módszert használták 30 évvel ezelőtt. De legalább itt vagyok én épen és egészségesen.
2010. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, nem tudom hány éves vagy, de tizenéveseknél még be se áll normálisan a ciklus, azzal lehetetlen számolni.
2010. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdezem, mert babát szeretnénk és nem akarjuk feleslegesen "pazarolni"...
2010. okt. 19. 16:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont agyba - főbe sem akarjuk, mert tudni szeretnénk mikor fogan meg a babucink a lehető legpontosabban. Érthető?
2010. okt. 19. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
na bazteherbe ittvagyok 17 évesen és jobban tudom:D:D hogyha hosszú a ciklus tehát 30 nap körüli 4 hetes stb akkor a ciklus végén van hogyha rövidebb kb 3 3 és fél hetes akkor a menstruáció közben van a peteérérs az első pár napban ezért jó közvetlen előtte szeretkezni
2010. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha teherbe szeretnél esni, miért nem azt kérdezed, hogy mikor van a legnagyobb esély? Miért ezt: "A ciklus melyik szakaszában a legbiztonságosabb a szeretkezés, védekezés nélkül és a teherbeesés legkisebb kockázatával?"

Ebből marhára nem az jön le, hogy te babát szeretnél.


Peteérés általában a következő menstruáció várható időpontja előtt 2 héttel van. De egyrészt ez azért csúszkálhat, másrészt előfordulhat, hogy több pete érik meg egy ciklusban.

Ha babát szeretnél, akkor tehát a várható menzesz előtti 14. napra koncentráljatok, ha nem szeretnél babát, akkor pedig MINDIG védekezz! Nincs olyan nap, amikor nulla az esély a teherbeesésre!!!!

2010. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!