Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dec.31. -én délután 4kor jött...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dec.31. -én délután 4kor jött meg a menstruációm, és másnap, január 1. -jén, este 8 körül vettem be az első szem fogamzásgátlómat. Ez ugye még biztonságos? Most kezdtem el először szedni.

Figyelt kérdés
Lindynette20 tablettát írt fel az orvos...Egyébként mennyi idő eltelte után, biztonságos a szex vele? Az első hetekben használni kell mellé gumit?
2009. jan. 3. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez mind rajta van a használati utasításon...
2009. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez kesz....nem irok semmit, mert csak ma kb 2 ilyen kerdesre valaszoltam mar...olvasd el a tajekoztatot.
2009. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első kettőnek: mielőtt osztjátok azt észt, talán megnézhetnétek, hogy a Lindynette20-nak a tájékoztatója nem ír semmit, hogy mikortól hat!

Az orvost kérdezd meg, aki felírta! Jönnek majd itt olyan válaszok, hogy az első szemtől, 1 hét után, 2 hét után, de ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor várd ki az egy hónapot!

2009. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget a harmadik válasz írójának. :)

Az előző kettőnek pedig csak annyi, hogy köszönöm szépen olvasni tudok, és ha ez rajt lenne a használati utasításon valószínűleg nem kérdezném...

2009. jan. 4. 09:12
 5/11 anonim ***** válasza:
ez még az első levél? ha megjön a mensid aznap beveszed az első szemet amíg el nem fogy szeded.aztán ha elfogy tartasz 7 nap szünetet és a 8.napon beveszed újra az első szemet e közben a 7 nap szünetben megfog jönni a mensid kb a 2. 3. 4. napon.az lényegtelen hogy nem múlik el addigra mire újra el kell kezdeni szedni.ha nem értesz valamit írj.én is azt szedek.ja és legalább 10 szemet vegyél be belőle onnantól biztosan véd
2009. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, az első levél, múlt hónapban írattam fel a tablettát, és 4 napja szedem még csak.

A használatával megvagyok, azt értem. A dilemmám inkább az, hogy dec. 31.-én délután jött meg, de akkor sajnos nem voltam már otthon, így aznap nem tudtam bevenni, viszont másnap, 1-jén este 8kor bevettem, vagyis a menstruációm első "teljes" napján. Ez a későbbiekben problémát okozhat védelem szempontjából?

2009. jan. 4. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
hát igen ez így már nem hiszem hogy jó lesz mert akkor már a 2.at kellett volna bevenned.szerintem szedjed tovább de akkor majd cak a 2. levél vége fele nyújt igazán biztonságot
2009. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
elsö válaszoló vagyok! én már 2 fajta fog.gátlót szedtem és az ilyen dolgok mindig benne voltak a tájékoztatóban. és nem csak átfutottam a tájákoztatót hanem elejétöl végéig olvastam. ugy hogy biztos vagyok benne hogy amit te kérdeztél benne van a válasz!
2009. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az utolsó elöttinek!! milyen gond lenne belöle??? a mestruáció elsö 3-4 napjában kell bevenni a tablettát! nem kell pontosan az elsö napon!!


az elözö válaszoló vagyok...

2009. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Lindynette 20-nak csak ennyi van a tájékoztatójában:

"Első alkalommal történő szedés

Várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid)! Az első drazsét a menstruációs vérzés első napján kell bevenni."

Az nincs benne, hogy a 3-4 napon is elkezdheti, és az sincs, hogy mikortól hat! Tehát a legbiztonságosabb, ha beszedi az 1 levéllel!

2009. jan. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!