Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek mit csinálja?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit csinálja? Szükséges 72 órási tabletta?

Figyelt kérdés
Múlt hét vasárnap jött meg a menzezem(okt.24) és csütörtök, pénteken múlt el. Most hétfőn (nov.1) és kedden (nov.2) szeretkeztünk a barátommal, de sajnos nem védekeztünk mert nem volt nálunk ovszer, tabit meg nem szedek. A kérdés az hogy vegyek be 72 órási tabit vagy nem szükséges szerintettek. Csak rosszat hallottam eddig a 72 órási tabiról, mint pl hogy ugyanugy terhessek maradtak. Kérlek segítsetek. 17/L
2010. nov. 2. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
NE vegyél be semmiképp, ugyanúgy terhes maradsz.
2010. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Szerintem vegyél be!Mert ugye az előváladékozástól is lehetsz terhes!!!És a 72 órás tabletta nem olyan rossz!Csak egy gond van vele hogy nagyon erős vérzésed lesz!!!És szerintem biztonságos mert én már több szőr éltem vele!!!Ha úgy vesszük mindennek van hátránya!!Én ugye a lyukas a gumi terhes leszel!!Hallottam már olyat is hogy folyamatosan szedte a fogamzásgátlót és terhes lesz vagy épp amit mondtál hogy hallottál olyat hogy be vette a 72 órást és terhes!!Ez nagyon nagyon ritka!!!Mindenek van rossz és jó oldala!!De mondom vedd be!!Nekem még soha nem volt olyan hogy ne legyen jó a 72 órás!!
2010. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A 72 órás tabi nem egy leányálom, de még mindig jobb, mint egy nem kívánt terhesség. Időben be kell venni, lehetőleg ne várd meg a harmadik napot.

Ha már több mint egy hét eltelt a legutóbbi vérzésed óta, akkor nem érdemes kockáztatni, inkább keress fel egy nőgyógyászt, és íratsd fel az esemény utánit. Minél előbb, annál jobb.

És legközelebb inkább vegyetek előre óvszert, mert a hormonos készítmények eléggé károsak, főleg ha ilyen fiatalon is használsz (bocs, kibújt belőlem az anyatigris).

2010. nov. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és ezt nőgyogyásznál kell felíratni, vagy lehet kapni recept nélkül is?? illetve kb mennyibe kerül?
2010. nov. 2. 08:58
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Kábé ötöde az abortusz árának, és föl fell íratni.
2010. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Csak rosszat hallottam eddig a 72 órási tabiról, mint pl hogy ugyanugy terhessek maradtak"


Ha kicsit is utánanéznél, hogy mennyi az esély a fogamzásra, és a tabi mennyi eséllyel akadályozza ezt meg, akkor láthatnád, hogy igen csak pici az esélye, hogy vki még 72 órás után is terhes lesz...


Egyébként a legegyszerűbb az lenne, ha elmennél egy orvoshoz és kikérnéd a véleményét.


"Nem volt nálunk óvszer". Ez még november 1-én oké, bár nem értem akkor miért nem lehet megoldani máshogy. Orális szexről hallottál-e már? Esetleg van-e kezetek?


November 2-án meg miért nem voltatok képesek lemenni a boltba óvszert venni?


Komolyan nem értem az ilyen embereket.

2010. nov. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én múltkor 5200ft vettem!!De azt még ma intézd el mert ki futsz az időből és azt nem kéne!!És muszáj recept hozzá!!:-/
2010. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen vegyél be, és minél hamarabb, mert minél később veszed be, annál kisebb a valószínűsége, hogy hatni fog. Aki terhes marad eseményutáni tablettától, valószínű, későn vette be. Ha mákod van nem vagy terhes, bár jó esélyekkel indulsz. Legközelebb gumit kéne venni, nem eseményutánit, vagy ha tudod, hogy ennyire nem bírjátok ki szex nélkül akkor szedjél gyógyszert.
2010. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jó esélyeid vannak a terhességre,ha kiszámolod,te is látod.A ciklusod kb.8. és 9. napján voltatok együtt védekezés nélkül.Élnek benned még a spermiumok legalább 3 napig,vagyis a ciklusod 12.napjáig.Akkor pedig már lehet peteérésed.

A 72 órás tabletta 86%-i biztos,hogy hat,ha időben beveszed.Vérezni fogsz tőle,mivel úgy hat,hogy leválasztja a méh nyálkahártyáját,hogy ha történt megtermékenyítés,akkor ne tudjon beágyazódni.Ne várj vele sokat,minél elöbb vedd be!Orvos kell hozzá és recept,anélkül nem kapható és 5000ft körül van az ára.

A védekezés nélküli szexet pedig nem értem.Nem vagytok állatok,hogy ne tudnátok uralni az ösztöneiteket,főleg úgy,hogy tudjátok ez terhesség szempontjából mennyire veszélyes.

2010. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Gyógyszertár mindig nyitva van ügyeletben is,ahol gumit vehettetek volna.Igen,vegyél be egy 72 órásat,én nekem is segített bár mi nem felelőtlenség miatt kerültünk ebbe a helyzetbe.5620 ft volt,1 hónapja vettem.Nem olcsó,de még mindig jobban megéri mint az abortusz,aztán lehet többet gyereked se lehet.Nőgyógyászhoz kell elmenni,engem meg se vizsgált,sőt nem is találkoztam vele az asszisztens bement és kihozta a receptet.Egyetlen 1 szem gyógyszer,de szerintem megéri,mint később nem teherbe esni,vagy amúgy csak kikapartatni magad,ami örök életedben rajtad marad,hogy megöltél egy picibabát.

18/L

Ja és máskor ne legyetek felelőtlenek,akkor nem nektek való a szex,ha még erre se vagytok képesek,hogy ha már nincs gumi,akkor orálisan,vagy másképp megoldani,behatolás nélkül.Mint már írták,nem vagytok állatok,hogy ne tudjatok uralkodni az ösztönön.ÉS persze nem a fiúnak nehezebb a dolog,az ügy megoldása,hanem neked..

2010. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!