Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix, fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix, fogamzásgátlót szedek. Most tartok a második levél 7. szeménél. Mivel a betegtájékoztatóban benne van, hogy a menstruáció első napjától szedve azonnali védettséget nyújt, ezért két hét után már lefeküdtem a barátommal. Hiba volt?

Figyelt kérdés
Az 1 hetes gyógyszerszünetben is, és mivel ekkor nem szedtem a gyógyszert, felmerül a kérdés, hogy védve voltam-e?! A másik, hogy az 1hetes gyógyszerszünetem, lehet, hogy nem 1 hét volt hanem egy nappal több vagy kevesebb, (sajnos kicsit össze kevertem a napokat) Miután elkezdtem a második levelet annak 2. napján elfelejtettem beszedni, de másnap pótoltam, de a 12órából kicsúsztam. Utána rá két napra ismét elfelejtettem, de azt hajnalba sikerült pótolnom. Mentségemre szóljon, hogy előtte soha nem szedtem semmilyen olyan gyógyszert amit szabályszerűen kellett volna, és talán emiatt van, hogy ennyire hanyag vagyok:S A kérdésem, csupán annyi, hogy ha veled történik mindez, most mitévő lennél? Kell tartanom a terhességtől? UI: Elolvastam a betegtájékoztatót, előtte, és utána is többször, mielőtt kapnám a megjegyzést
2010. nov. 16. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

én is most szedek először gyógyszert,de nekem nem okozott betartanom (eddig) a pontosságot. most a 3.levél első hetén volt rá példa hogy 2 órát késtem.

Az én gyógyszerem (Yasminelle) betegtájékoztatóján az áll hogyha kicsusztam a 12 órából akkor mielőbb pótoljam és akkor 2 hétig szükség van egyéb védekezésre is (óvszer). Igen, igaz hogy az első héten már véd, én az első hét hétvégéjén feküdtem le a barátommal és minden oké. nem volt hiba. de próbáld meg megjegyezni hogy mindennap kell szedni és lehetőleg ugyan abban az időben :)

2010. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

akk talán állits be a telefonodon emlékeztetöt minden napra és ugy nem fogod elfelejteni mert nem tesz jót ha össze vissza szeded.

amugy meg h kicsúsztál a 12 órából csökkent a tabi hatása. nem célszerü ezzel játszadozni

2010. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tartanék a terhességtől.Főleg azért,mert a második levél első hetében felejtetted el bevenni a tablettát és a 12 órából is kicsúsztál.

Ezt írja az első héten kihagyott tablettára:

"Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához."


Most nem tehetsz mást,mint vársz,tesztet csinálsz vagy elmész orvoshoz és sűrűn imádkozol,hogy ne legyen baba.Ha nem lett,akkor beállítod a mobilod ébresztőre és tudatosítod magadban,hogy szexuális életet élsz és ehhez hozzátartozik a felelősség is és jobb nem játszani az életeddel.Ha érzed a kockázat súlyát,kevésbé fogod elfelejteni,hisz tudod mi a tét.

2010. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Ennél a levélnél óvszerrel is védekeznék.

De amúgy ha a következő levélnél sem sikerül normális beszedned a gyógyszert, akkor védekezz máshogy.

Bár gondolom (remélem), nem csak fogamzásgátlásra szeded ezt a gyógyszert, ugyanis nem arra való elsősorban.

2010. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!