Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha valaki barnázott az utolsó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki barnázott az utolsó szemeknél fogamzásgátlónál, több hónap szedés után, mit mondott az orvos, hat a gyógyszer attól?

Figyelt kérdés
Nagyon megkérek mindenkit csak az írjon aki tényleg volt ilyen helyzetben, ígérem megírom mit mondott az én dokim!
2009. jan. 18. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
en meg ngyon kerlek, hogy olvass el hasonlo kerdeseket,a keresoben megtalalod. Velem nem, baratnomnel volt, neki mar majdnem 1 eves hasznalat mellett kezdett verezni es mire dokihoz jutott, terhes volt.
2009. jan. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Dr. Csóka Miklós

Szülész-nőgyógyász szakorvos


2009. Január 19.



Tisztelt doktor úr! A problémám a következő lenne, 8 hónapig szedtem meliane fogamzásgátlót, de az utolsó 2 hónapban az utolsó szemeknél már barnázni keztem, az utolsó előtti hónapban rendesen is megjött, de az utolsóban már az utolsó 8 szemtől barnáztam és napról napra egyre jobban de csak barna folyás szserű volt, aztán nem tudom mennyiree tekinthető menstruációnak de csak fekete vérfoszlányok illetve sötétbarna távozott mikor meg kellet jönnie. Azóta voltam nőgyógyászomnál, ő azt mondta, hogy ettől nem lehet baj(terhesség) mert hogy ettől hat a tabletta védett voltam. Nem is voltam a párommal ekkor csak petting szintén. Váltottunk tablettát most Yadint kezdtem el, a gyógyszerszünet után vettem be az első szemet, tehát a melián utáni szünet, és úgy kezdtem szedni 8. naptól a yadint. Kérdésem az lenne, hogy tényleg hatott a tabletta vagy nem, mert azóta internetes fórumon azt is olvastam hogy volt aki így esett teherbe, és mivel nem első naptól kezdtem a yadint lehet e abból baj hogy ha előtte a meliane már nem hatott? Most akkor védett vagyok, a yadinból még 8 szem van, edddig nem voltam párommal, csak tegnap, de akkor is használtunk óvszert mivel mindíg nem tudom hogy hatott e, elnézést a hosszúra sikerült levélért, de kétségbeestem, bízom nőgyágyászomban de kicsit megzavart az ellenkő vélemény, hogy ilyenkor nem védett az ember! Védett vagyok így ? Vagy a meliáne is védett és megnyugodhatok? És ha nem, akkor így hogy vártam 2 hetet a yadin hathat már, vagy várjam meg a következő mensit és akkor első naptól kezdjem ele szedni mint, annakidején a legelején? Válaszát előre is köszönöm! Elnézést a zavarásért!


Kedves Kérdező! A nőgyógyászának teljesen igaza van. Attól , hogy pecsételő vérzése volt, a Meliane még teljes védettséget nyújtott. A váltást követően a védettség továbbra is fennáll, így nem kell terhességtől tartania és kiegészitő védekezésre sincsen szükség. Üdvözlettel: Dr. Csóka Miklós

2009. jan. 19. 21:04
 3/3 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a doktorúrtól hogy bemásoltam válaszát!

De a teljes kérdést is bemásoltam, csak azért, hogy senkinek ne legyen kétsége továbbra is, a válaszolónak üzenem, hogy lehet az volt a baj, hogy nem szedte mindennap vagy más gyógyszert is szedett!

Többen is kérdeztük ezt igen de konkrét választ csak egy ember adott mindenki csak találgatott!

Azért is másoltam be ezt a választ, mert nem csak egy de két nőgyógyász már megerősít abban, hogy ez igaz is, hogy így is véd!

Remélem segítek ezzel a velem egy cipőben járó nőkön, már ha rátalál erre a kérdésre!

Az én dokim is ezt mondta!Hogy hat!:)

2009. jan. 19. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!