Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Baj, hogy a fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogy a fogamzásgátlót reggel mindig éhgyomorra veszem be, és utána csak egy 3 az 1-ben kávét iszok?

Figyelt kérdés
Persze pár órával később eszek mást is.
2010. dec. 13. 18:13
 1/6 nielindi ***** válasza:
nem
2010. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, de mindig azt javasoljàk, hogy este vedd be. Mert a tabletta okozhat ugye sulygyarapodàst is, mert jobban beèpiti a tàpanyagokat. ès ugye alvàs kozben nem eszel, igy nem hizlal.
2010. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha már itt rendesek válaszoltatok, akkor kérdeznék még egyet: szal az első levél beszedése után nem hogy kevesebb, hanem több volt a menstruációm, és a 7 napos szünetben már az 1. napon megjött! Ez probléma? És ugye így sem védhet kevésbé a tabletta?
2010. dec. 13. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, amit a hízásról írtak, az baromság.

Másodszor: igen, baj. Nem az, hogy reggel veszed be, hanem hogy éhgyomorra. Semmilyen gyógyszert nem lehet éhgyomorra (kivéve amire kifejezetten rá van írva!) bevenni, mert gyomorfekélyt okozhat. Legalább egy kekszet vagy egy fél banánt vagy ilyesmit kell enni előtte.

Harmadszor:

*a 7 napos szünetben már az 1. napon megjött!

Ez baj. A szervezet nem tudja, hogy 21 tablettából hányat vettél be. Nem tudja, hogy a 22-et nem fogod bevenni. Menj vissza az orvoshoz és kérj másikat. Védeni véd így is, de nem jó neked a hormontartalma.

2010. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én amiatt szoktam aggódni, ha éhgyomorra veszem be, esetleg szétmarja a gyomorsav és csökken a hatékonysága. De lehet, hogy ez hülyeség.
2010. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Én amiatt szoktam aggódni, ha éhgyomorra veszem be, esetleg szétmarja a gyomorsav és csökken a hatékonysága. De lehet, hogy ez hülyeség.


Csak félig az. A tablettának mindegy, szétmarja-e, felszívódik és kész. Viszont a gyomrodat tényleg szétmarja a gyomorsav, ami odagyűlik, hogy "megeméssze" a tablettát. Ezért kell enni előtt.

2010. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!