Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elfelejtettem tegnap este...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elfelejtettem tegnap este bevenni a fogamzásgátlóm, bepótoljam most reggel?

Figyelt kérdés
yadine-t szedek.
2011. szept. 20. 09:49
 1/10 A kérdező kommentje:

mert ez van a leírásban:

- Ha 12 óránál hosszabb időt késett a filmtabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több egymást követő filmtablettát hagyott ki, annál nagyobb a terhesség elleni védelem gyengülésének veszélye.


12 óránál hosszabb időt késtem, szóval nem tudom van e értelme most bevennem...

2011. szept. 20. 09:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze. azért vedd be, de a következő mensesig védekezzetek másképp.
2011. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vedd be mihamarabb.

Hányadik héten vagy? (hanyadik szem maradt ki?)

2011. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pótold mindenképp, de egy hétig óvszerezzetek is, mert valószínű, h csökkent a védelem
2011. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs, egyszerre írtunk :)

Vedd be, és védekezzetek másként

2011. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valahol annak is ott kell lennie h ha 12 óránál több idő telt el haladéktalanul pótolja a kimaradt adagot, akkor is ha emiatt egy napon 2 tablettát kell bevenni.


Szóval vedd be, a védekezés meg attól függ melyik hétben vagy.

2011. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő hét nap alatt, pl. óvszert. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor vagy elfelejtette a tablettamentes időszakot követően elkezdeni az újabb csomag szedését, tudomásul kell vennie, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

- Egy filmtablettát hagyott ki a második héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A terhességelleni védelem nem csökkent, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.

- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

- Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a hétnapos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, hét napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, a terhességgel szemben védett marad.

- Ha kihagyott egy tablettát a csomagból és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt.

2011. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi! hát ezen a héten csütörtökön fogy el, és olyan vasárnap kéne megjönnie
2011. szept. 20. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Mért nem olvasod végig a tájékoztatót?



Abban benne van, hogy mit kell tenni. Nekem eddig mindegyikben (sajna többször kellet váltanom) volt egy ábra, ami tökéletesen ábrázolja, mit kell tenned.


ha a 3. héten felejtetted el bevenni 2 lehetőség van:


vegye be a kimaradt gyógyszert, rendben szedje be a csomag tartalmát, ne tartson gyógyszerszünetet, folytassa a következő csomaggal


vagy


hagyja abba a csomag szedését, tartson (a késedelmet is beleszámítva legfeljebb 7 nap) gyógyszerszünetet, folytassa a következő csomaggal


ennyit tudtam segíteni.

2011. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tiedben is van ilyen ábra. Belinkelem, görgesd lejjeb, s megtalálod: [link]

Beletelt vagy 1 percbe is míg megtaláltam. :P

Előző voltam

2011. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!