Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció után pár nappal,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció után pár nappal, hüvelygyűrű használatával mennyi az esély a terhességre?

Figyelt kérdés
ha a sex napján tettem vissza a gyűrűt!
2009. jan. 24. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
hüvelygyűrűt már az első menses napon felkell helyezni, főleg ha most használod először. ha ki be rakosgatod és napokig kint van nem érsz vele semmit.
2009. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

már egy éve használom a gyűrűt!

egy hónapot kihagytam (mert állítólag évente egyszer kikell hagyni) csúszott is miatta 10 napot a mensi!

18án megjött 5napra rá felraktam (ez áll a tájékoztatóban és nőgyógyász is ezt mondta) és aznap amikor felraktam voltam együtt a barátommal.(ez tegnap este volt!) így mi a tanács?

2009. jan. 24. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A menstruáció első napján kell behelyezni a gyűrűt és utána legalább egy hétig kell kiegészítő segédeszközt használni.

én már 3 éve használom, sosem kellett szünetet tartanom és semmi bajom.bár lehet ezt orvosa válogatja.

nem akarlak pánikoltatni de előfordulhat hogy teherbe estél.

2009. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. A behelyezés napjától kezdve a hüvelygyűrűnek 3 egymást követő héten át, megszakítás nélkül a hüvelyben kell maradnia.

2. 3 hét után eltávolítja a gyűrűt a hétnek ugyanazon a napján, megközelítőleg ugyabban az órában, amikor behelyezte. Például ha a NuvaRinget egy szerdai napon este 10 óra körül tette be, akkor 3 héttel később, szerdán, szintén este 10 óra körül kell kivennie.

3. Eltávolítás után 1 hétig nem használ gyűrűt. Ennek a hétnek a folyamán hüvelyi vérzésnek kell jelentkeznie (ún. megvonásos vérzés). Általában ez a NuvaRing eltávolítása után 2-3 nappal kezdődik.

4. A következő gyűrűt kezdje pontosan az 1 hetes szünet után (megint csak ugyanazon a napon, ugyanabban az órában) használni, akkor is, ha tart még a vérzés.

2009. jan. 24. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!