Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 15éves lányomnak tudtok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15éves lányomnak tudtok foggátlót Ajánlani? Másik lányom 16éves kora óta Mercilont szed és jó

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 21:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó válaszolóval értek egyet! Most mér baj, ha odafigyel a lányaira?? -.- Mondok olyant, aki még szűz, de az anyukája azt mondta, hogy el kell menni dokihoz, fog. gátlóért, és a csaj még alig 14 éves! O.o Inkább legyen odafigyelő szülő, hiszen ma már nem újdonság az, ha a gyerek 15-16 évesen szexel. Azzal meg az édesanyjukat vernék át, ha letagadnák.. jó anyuka, ennyi.

De szerintem is vidd orvoshoz!

2010. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
42%
Oké, hogy odafigyel a lányaira, de 15-16 évesen nem kéne még össze vissza kefélni meg fogamzásgátlót szedni.Én tuti nem engedném meg a lányomnak, csak ha betöltötte a 18at.
2010. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
63%

betöltötte a 18at??

mi az?? katonaképző???

teljesen jó,hogy megtudja beszélni az anyukájával!

nem mindenképp kefélteti magát mindenkivel,lehet komoly kapcsolat is..

ha te a 18hoz kötöd,akkor is fogja csinállni,csak nem tudsz róla,16évesen meg jön az unokád!

2010. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy jön, én apai szigorral nevelném a lányom, mindent elmondana, és igazi kiegyensúlyozott nő válna belőle akinek van tartása, és nem szexel gyerek fejjel, hanem amikor szellemileg is megérett rá, én így gondolom.
2010. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolog, hogy figyelsz a lányaidra, meg hogy biztonságban legyenek, de inkább rábeszélném a helyedben az óvszerre legalább 17-18 éves koráig. Ilyen fiatal lánynak nem való tabletta, akármennyire is alacsony hormontartalmú.

Még nincs kialakulva a hormonrendszere, félő, hogy ha most belepiszkáltok, akkor a későbbiekben cikluszavarai lesznek.


Itt egy pár kérdés és a nőgyógyász válasza:


"Tisztelt Doktor Úr!

Ön azt írta, h 16 éves lánynak még nincs stabil peteérése ezért nem javasolja a fogamzásgátlót.Szeretné megkérdezni, h akkor hány éves kortól javasolt? 7.-es kora óta menstruál, és kb. 1 éve rendszeresen.

Üdvözletem!


Én ha lehet, akkor 18 éves kor előtt nem szoktam fogamzásgátlót írni."


"Tisztelt Doktor Úr!


Ön felírna-e egy 15 éves lánynak fogamzásgátló tablettát (kizárólag fogamzásgátlás céljából), természetesen a megfelelő kivizsgálások után, ha a lány teljesen egészséges és minden "kritériumnak" megfelel? Kell-e hozzá szülői beleegyezés?


Ha nem, akkor Ön milyen idős kortól ajánlaná (lenne hajlandó felírni) a tablettát?


És még vmi: Hány éves kortól lehet szülő nélkül nőgyógyászhoz fordulni?


Köszönöm a válaszát!

(Egy fiatal lány)


Nehezen tudom elképzelni, hogy ajánlanám, mert ebben a korban elég kevés olyan lány van, akinek teljesen stabil jóminőségű peteérése van. Elvileg kellene hozzá szülői beleegyezés, de ugyanakkor az orvosi titoktartás kötelezettsége is rajtunk van, ezért csak műtéti beavatkozás esetén ragaszkodunk a szülők együttműködéséhez."

2010. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:16

Te talán addig vártál? Nem hiszem...

18 éves koráig? Ez nem így megy, a szex nem olyan dolog, amire az embernek a szülőtől kell engedélyt kérnie.

Miért ne lehetne egy 15 évesnek komoly kapcsolata, amihez a szex is hozzátartozik?

Nekem is volt, 14 évesen, tart azóta is, és nem estem gyerekfejjel teherbe, nem keféltem össze vissza.


Ha fiad lenne, akkor hogy látnád?....

2010. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
23%

Azok az emberek akik szerint ez helyes jelezzék kérem lakhelyeiket!

BP. I-VII. Nem kóser.

2010. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%

12:20

Én 20 éves vagyok és szűz, mert nem dugok meg minden nőt aki az utamba kerül, nekem szerelem kell, nem vagyok állat aki csak élvezetből szexel tudod?

20f

2010. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
3%
Ha megtudnám hogy házasság előtt baszkurál akkor kicsapnám. Ennyi. Ha 16 évesen házasodik, az ő dolga. Ha 28 évesen az is. De házasság előtt elfogadhatatlan.
2010. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
34%
Gratulálok a lányokhoz!
2010. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!