Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet abból probléma, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet abból probléma, hogy együtt vettem be az 500 mg-os C-vitamint a fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a nagy dózis csökkenti a hatékonyságát, ráadásul én még együtt is vettem be őket:(
2011. jan. 18. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 500mg abszolút nem sok. Nekem 7-8 évesen írtak fel anno hányásra 500-as C-t, pedig egy 7 évesnek nyilván nem erős gyógyszereket írnak.


Amúgy nem hiszem, hogy bármi bajod lenne... A C-vitamint elvileg természetes formában árulják a gyógyszertárakban (ha onnan vetted), márpedig ha egy természetes anyaggal is problémázik, akkor ideje elgondolkodni a váltásról.

2011. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy amúgy lenne-e bajom a c-vitamintól. Nyilván nem, még az 1000 milligrammostól sem. A kérdésem az, hogy tényleg csökkenti-e a fog. gátló hatékonyságát?
2011. jan. 18. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag 1000 mg felett felgyorsítja a májműködést, így a tablettát is, tehát hamarabb elmúlik a hatása.
2011. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam, hogy 1000mg felett van valami hatása a fogamzásgátlóra. Szintén 500mg-osat szedek, de még így is igyekszek pár óra különbséget hagyni a fogamzásgátló meg a c-vitamin bevétele között biztos, ami biztos alapon. :)
2011. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Baromság. Semmi közük egymáshoz, bárhogy és bármennyit veszel be. Néhány gyógyszer valóban befolyásolja a tabi hatását, pl. antibiotikum, ez rá is van írva a papírjára. A c vitamin is fel lenne sorolva, ha igaz lenne. De nincs felsorolva, tehát nem igaz.
2011. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nagy adag C vitamin (1000 mg/nap) szedése esetén mi a teendő?


A májenzim működés felgyorsulása miatt bizonytalanná teszi a fogamzásgátló tabletta hatását (influenza időszak). Mellé kell védekezni. Kevés vérzés előfordulhat."


[link]

2011. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem orvos és gyógyszerész is mondta már, hogy figyeljek oda a c-vitaminra a fogamzásgátló szedése mellett. Van, akinél akár napi 50-100 mg c-vitamin is csökkentheti a fog. gátló hatását. Persze ez a ritkábbik eset, de megtörténhet.
2011. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azért ha megengeded, mégiscsak jobban hiszek a saját tabim specifikus tájékoztatójának, mint egy ellenőrizetlen tartalmú, internetes forrásnak, amin bárki bármit leírhat. Mellesleg a hasmenésre is 10 órát ír, az enyém 5-öt, de láttam már 6-ot is.
2011. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy önmagában nem árt a C-vitamon, de iszol-e mellette eleget. Mert elsvasodik a veséd is akár. Ha szedsz, mellett folyadék minden mennyiségben.
2011. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!