Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek lenne okom aggódni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lenne okom aggódni h terhes lehetek? Vagy ettől megjöhet? Voltatok hasonló helyzetben mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves nő vagyok. Több mint két éve szedtem fogamzásgátlót, de fél évre abba hagytam mert a páromtól külön kellett válnom munka miatt és addig úgy döntöttünk abba hagyom. Azóta nem jött meg, és meg akarjuk várni hogy újra megjöjjön szóval addig nem fogok gyógyszert szedni. A szexnél néha gumit vagy megszakításos módszert alkalmazunk, nem tudom van e okom aggódni h teherbe eshetek e vagy esetleg megjön tőle a menszeszem? Az utolsó 4-5 szex gumi nélkül volt ahol a párom mindig időben kivette, de nem felelőtlenségől nem használtuk hanem mert én nagyon nem szeretem, mert viszketek tőle.Attól nem is félek h ő véletlen rosszkor húzza ki, hanem attól h az előváladéktól lehetek e mert most nem tudom mi zajlik a testemben igy h nem jott meg már hónapok óta, de folyásom meg van rendszeresen és nedvesedem meg minden normálisan, meg érzem h feszül a mellem néha meg pattanásosabb leszek, mint a menszi előtti "jelek". Mit gondoltok?
2011. jan. 19. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
ha hónapok óta nem jön meg nem értem, hogy miért nem voltál már orvosnál vagy vettél tesztet, mert a megszakításos módszertől is lehetsz terhes az előváladék miatt, amugy meg igen felelőtlenségnek tartom, mert ha már nem jó a gumi meg nem szedsz tabit akkor is lehet kapni pl pharmatexet
2011. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előváladék tartalmaz életképes spermát.. Igen, lehetsz terhes... 20 évesen ilyenekkel játszani, hogy nem emnstruálsz hónapokig és nem mész el orvoshoz..Mi van ha komolyabb a baj és valami komolyabb betegséged alakult ki,ami miatt esetleg nem lehet gyereked?...Menny el orvoshoz! Ez nem játék!
2011. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az nem jó ok rá h nem jött meg hogy majdnem 2és fél évig szedtem Belara fogamzásgátlót??
2011. jan. 19. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a tabletta kavar be. Viszont így, hogy nincs menzeszed, még csak megtippelni sem tudod a peteérésed időpontját, szóval nagyon kockázatos ez a "majd kihúzom" dolog.

Ha ennyire nem jön be az óvszer, akkor keressetek más megoldást, különben előbb utóbb bővülni fog a család.

2011. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jó ok. Ha nem jön meg az abbahagyása után 2-3 hónapon belül, akkor fel kell keresni a nőgyógyászt, mert lehet,hogy csak gyógyszeresen tudja rávenni a szervezeted az újbóli menszeszre. De lehet, hogy cisztáid lettek, lehet, hogy PCOS-ed van...ezeket ki kéne vizsgálni, nem pedig a csodára várni.
2011. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!