Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettával...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettával kapcsolatos problémák, terhes vagyok vagy felborult a hormonháztartásom?

Figyelt kérdés

Nos a követező problémával állok szemben. December 11-én(szombaton) együtt voltam a barátommal, de előtte héten kedden és szerdán elfelejtettem bevenni a tablettát. Erre szerda éjjel jöttem rá és csütörtök reggel pótoltam is a szerdai tablettát, a keddit már nem vettem be, mivel a csütörtökivel együtt az lett volna aznap a 3. tabletta. Mindennap délután fél 6kor szoktam bevenni. Következő héten(amikor együtt voltam a barátommal) szerdán jelentkezett pecsételő vérzés, ami péntekig tartott.


A tablettánál jelentkezett mégegy probléma. Elfelejtettem elkezdeni a 7 napos szünetet és a következő levélből még bevettem 3-mat miután rájöttem a hibámra és ezután kezdtem bele a 7 napos szünetbe... Ekkor meg is jött a menzeszem ne volt vele semmi probléma. Elkezdtem a következő levelet azt is beszedtem(tehát előző hónapban 24 szemet vettem be, most 18at), most tartok a 7 napos szünetnél és ma kellett volna megjönnie de még semmi. Előző hónapban is és most is ugyanazok a tünetek jelentkeztek a szünet előtt(rosszullét, mellfeszülés).

A kérdésem a következő lenne, terhes vagyok vagy felborítottam a hormonháztartásom?

9 napja teszteltem, ami az együttléttől számított 1 hónap, és negatív lett.

A normális válaszokat előre is megköszönöm, és még hozzátenném azoknak, akik írnák a negatív hozzászólásokat, hogy nagyon húzós hónapom volt a december, éjjel dolgoztam, napközben tanultam és alig pihentem...


2011. jan. 21. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem biztosan nem vagy terhes,hiszen 1 hónap után már ki kellett volna mutatnia a tesztnek.De ha még mindig aggódsz,azért csinálhatsz még egy tesztet,hogy biztos legyél magadban.Biztos vagyok benne,hogy felborult a hormonrendszered!!Ha ma kezdted a 7 napos szünetet,akkor még mindig van 6 napod hogy megjöjjön.Nem feltétlenül az első napon kell megjönnie.Ha még mindig össze vissza fog megjönni,akkor hagyj ki egy pár hónapot,tarts egy kis szünetet(addig védekezzetek máshogy),és utána kezd előröl szedni,ugyanúgy ahogy legelsőnek elkezdted.Nincs mitől félned ha a teszt negatív lett.

De ha nem bízol ezekben,akkor menj el orvoshoz..;)

2011. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerdán kezdtem a 7 napos szünetet és pénteken szokott megjönni, csak picit parázok...:S Dokihoz már be is jelentkeztem jövő héten el is megyek hozzá.

Köszi szépen a választ!:)

2011. jan. 21. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Neked nem való a tabletta. Így nem lehet szedni. Meddő akarsz lenni? Mert ha így folytatod, nagyon könnyen sikerülni fog.
2011. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, bekavartál a tablettával, és kiakadta a hormonrendszered.

És egy levélből ki kellett volna pótolnod 18-at 21-re. Így most nem tudja a szervezeted mi az ördög van.

Ha negatív a teszt, tehes nem vagy.

Nekem hasonló esetben azt javasolta a doki (amikor nem jött meg a szünetben), 3 hónapra pihentessem a tablettát.

Mindenképp menj dokihoz, majd ő megmondja mi a helyzet

2011. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!