Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yadine + hasmenés: Van valakin...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yadine + hasmenés: Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

A gondom a következő. Az 5. szem Yadine bevétele után 4-5 órával volt hasmenésem, de normál állaggal kezdősött, majd fél-1 óra múlva lett pépes. Vizes állagú nem volt.

Másnap együtt voltam a párommal.


Majd később, pár nap múlva esett le, hogy ebből lehet baj is :( A gyógyszer tájékoztatóján 3-4 órán belüli súlyos hasmenés esetén javasolja a bevétel megismétlését. Ez túl volt 3-4 órán, és súlyosnak nem mondanám. Emellett pco-ra is kaptam a Yadine-t.

A dokimmal beszéltem, szerinte elviekben lehetett peteérésem, lehetek terhes. De a pco miatt kevés az esély.

MA, a 15. napon vagyok, csinátam tesztet, egyelőre negatív.

Tapasztalatokat várok, hogy aki volt hasonló helyzetben, mi lett a dolog végkimenetele.

Előre is köszi!


2009. febr. 5. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ennél a Yadine gyógyszernél van ez így hanem minden fogamzásgátlónál hogy ha 3-4 órán belül 'kijön' akkor meg kell ismételni mert olyan mintha nem is vetted volna be!De azért gumival védekeztetek?

Előfordulhat hogy terhes vagy,főleg ha akkor peteérésed volt/van.(?)Szerintem mindenképp csinálj még egy tesztet mert van amikor az egyik negativot mutat a másik pedig poz.De ez forditva is előfordul.Ha a második is negativ akkor szerintem szerencséd volt,és megnyugodthatsz!

Máskor légy körül tekintöbb!

2009. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A hasmenés 4 óra elteltével volt az biztos. Ezért is nem vettem be póttabit. ÉS a gumira sem gondoltam, mert csak később gondolkodtam, hogy baj is lehet :(

Soha nem voltam ilyen felelőtlen. Abban bízom, talán felszívódhatott,a tabletta, hisz nem véletlen írt 4 órát a tájékoztató. Hát most csak reménykedem, nem lesz gond. A fiam 2 év, a lányom 9 hónap próbálkozás után "jött össze"

2009. febr. 5. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A yadine egyik mellékhatása lehet az állandó hasmenés, én sajnos tudom:( Figyeld milyen gyakran van hasmenésed tőle, mert , ha nálad is ez az eset áll fent, akkor váltanod kell.
2009. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak: nekem nem a Yadine-tól van hasmenésem, hanem van egy ún. irritábilis bél szindrómám, és alapban het 2x biztos előjön ez a hasmenéses roham, de mindig reggel.

Csak most előbb jött :( NEked bevétel után ennyivel szokott jelentkezni a hasmenés? Eddig nem volt gond?

2009. febr. 5. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a yadinetól volt egyértelműen, bevétel után félóra- egyóra múlva jelentkezett. Baba sose lett emiatt szerencsére, de abba kellett hagynom a tablettát.
2009. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez megnyugtató
2009. febr. 5. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Mióta szedsz fog.gátlót? 1. levélből 5. szem után? Mert úgy kérdéses, hogy egyáltalán kialakult-e a védelem.

Nekem a dokim azt mondta, a tabit hasmenés esetén pótolni kell. Erről webdokikat is megkérdeztem, ahol azt a választ kaptam, a hasmenés MINDIG kockázattal jár, BÁRMIKOR is történjen, mivel csökkenhet a tabi hatása. Szal azt tudom, hogy hasmenés esetén mindig védekezni fogok egyéb módon is a biztonság kedvéért.

A beágyazódás 2 hét alatt történik, utána célszerű az 1. tesztet csinálni.

Nekem a Lindynette 20-tól volt hasmenésem 3 órán belül, az 1. és a 2. szem bevétele után. Én nem pótoltam, de nem is élek szexuális életet.

2009. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már több, mint két éve szede a Yadine-t, előtte is szedtem, kb. 5 éve folyamatosan.

Ezt válaszolta egyik netdoki: Nincs félnivalója, Ön biztonságban van!B?vebb felvilágosításért olvassa el honlapomon a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a tablettáról írottakat.



De a webbetegen és az orvostudakozón is hasonlót mondtak. Majd hamarosan letelik a 14 nap, többet tudok én is - szerencsére

2009. febr. 5. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!