Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esett már valaki teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esett már valaki teherbe Nuvaringgel? Hallottatok ilyenről? Mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Néhány "6 éve használom, és nem vagyok terhes" típusú válasz megnyugtatna, mert kicsit félek tőle, mivel újdonság...
2009. febr. 10. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1% az esélyed hogy terhes legyél !!!!
2009. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagyis minden 100. Ez mondjuk nem hangzik túl jól, de a valóságban azért nem így megy, ugye?
2009. febr. 10. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen... normálisan (védekezés nélkül) egytized az esélyed alkalmanként átlagosan. Ennek egy százaléka védekezéssel együtt.
2009. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

100%-os biztonság nincs, csak ha nem szexelsz, szóval igen, emellett is teherbe eshetsz.

A Pearl-index skáláján 99,6%-ot ér el.

2009. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ezzel védekezem. Nekem nagyon tetszik. mert nem kell vele foglalkoznomminden nap, szex közben sem érezzük. Nekem soha nem csúszott ki. Jah, és a párom minden alkalommal belémélvez, és eddig nem lettem terhes!
2009. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%
én 3 évig használtam és semmi gond nem volt. A fertőzésnek azonban nagyobb a kockázata, nekem is ezalatt az idő alatt sikerült gombát összeszednem (sem előtte, sem azóta nem volt), én csak ezért cseréltem le.
2009. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
tényleg? ÉS mennyibe kerül? 18 éves korban is ajánlott? muszáj vmi, mert rettegek a tablettától, mióta szerencsésen szakadt a gumi, az se tetszik nagyon -mert ezek szerint hasonló biztonsággal véd, mint a tableta
2009. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3500 ft egy darab. Megvettem, de még hezitálok. Kösz a válaszokat, nyugtató adatok:)
2009. febr. 15. 22:02
 9/9 anonim válasza:

sziasztok!

engem is ez a kérdés aggaszt hogy teherbe lehet-e esni..

sokat olvasgattam a nuvaringről több fórumon is míg nem ezt találtam a nők lapja café-n:



sziasztok!

ma kezdtem bele a nuvarig használatba, semmi gondom vele, csak felmerült bennem egypár kérdés.

öh...hát kissé pánikolok is meg nem is, de elkezdtem a használatot, mert vége a tabletta mentes hétnek és sajnálom kidobni a 9000 forintot az ablakon...meg amúgy is, megbízom a doktornőmben

tegnapelőtt rákerestem google-n a Nuvaringre, és a babaszoba.hu-n és egy csaj azt írta, hogy 4 hónap használat után teherbe esett (azt írta hogy rendeltetésszerű használattal, bár én ezt képtelen vagyok elhinni) , ráadásul, a terhességgondozáson, hová jár még két ilyen eset van...

viszont csak azon a portálon volt ilyen, a többin csak pozitív beírásokat olvastam,leszámítva a pattanásokat meg a plusz kilókat.

Szerintetek személyfüggő az hogy a gyűrű megelőzi a terhességet? Lehetséges lenne az hogy valakinél egyszerűen nem működik vagy valami?

Előre is köszönöm a megnyugtatásokat.


/Ezután énis rákerestem arra a babaszoba.hu-ra és megtaláltam a kommit amiről a csaj beszél:


Sziasztok!


Gondoltam, megosztom veletek, hogy 5 hónap használat után teherbe estem a nuvaring mellett, rendeltetésszerű használattal (nem vettem ki, nem szedtem antibiotikumot, stb.).



Szóval aki nem tud vállalni egy terhességet, hagyja abba (véleményem és tapasztalatom szerint)!



/Én még nem szedtem eddig fogamzásgátlót, most szeretném elkezdeni és a nuvaringre gondoltam, vannak viszont kétségeim, de úgy vagyok vele, hogy akinek kell, hogy legyen gyereke lesz is, annak ellenére, hogy védekezik, vagy nem szeretne, úgy is lesz. ("sors" így is mondhatnánk)

Egyik fogamzás gátló sem 100%-os mindegyik 99%, és van aki ebbe az 1%-ba tartozik bele, valamelyiket kikell választani, és nem élhetjük le az életünket félelemben, és én több pozitív hozzászólást olvastam a nuvaringről, mint negatívat szal szerintem föliratom.

sok sikert minenkinek, hasznos észrevételeimet majd leírom;)

2009. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!